MS V HOKEJI 2024 Kompletný program a štvrťfinálové dvojice: Slovákov čaká favorit turnaja!

Hráči Slovenska sa tešia z góluHráči Slovenska sa tešia z gólu Zdroj: SITA/Martin Medňanský

PRAHA/OSTRAVA - Slovenská hokejová reprezentácia sa na 87. MS predstaví vo štvrtok v pražskej O2 aréne od 16.20 h proti obhajcom titulu z Kanady.

Vo večernom súboji o 20.20 h sa v rovnakej hale stretnú domáci Česi s hráčmi USA. V Ostrave je na programe v rovnaký deň severské derby Švédska proti Fínsku (20.20 h), Švajčiari nastúpia na duel s Nemeckom o štyri hodiny skôr.

Švajčiarov spoločne práve s Fínmi, ktorí boli štvrtí v Prahe, čaká cesta do Ostravy. Od 16:20 sa tam tiež vo štvrtok stretnú s Nemeckom, porazeným finalistom minuloročného šampionátu. Po nich nastúpia o 20:20 v severskom derby Fíni proti Švédom, ktorí doteraz nestratili ani bod. Oba tímy vlani vypadli už vo štvrťfinále.

Po porážke v popoludňajšom priamom súboji o prvé miesto s obhajcami titulu Kanaďanmi 3:4 v predĺžení bolo jasné, že v ceste k zápasom o medaily budú stáť výberu kouča Radima Rulíka Američania, alebo Nemci. Švajčiari potrebovali aspoň dva body, aby sa posunuli pred Čechov na druhé miesto.

S Američanmi sa Česi stretli vlani vo štvrťfinále a prehrali 0:3, súper potom skončil po tesnej prehre s Lotyšmi v súboji o bronz štvrtý. Naproti tomu v Tampere na MS 2022 ich počas turnaja dvakrát zdolali. Najprv v skupine (1:0), potom po veľkom obrate aj v boji o bronz (8:4). Pod fínskym koučom Karim Jalonenom vtedy národný tím ukončil desaťročné čakanie na medailu z veľkej akcie.

Zo vzájomných zápasov na ľade pražskej O2 arény majú Česi na konfrontácie s výberom USA horké spomienky. V roku 2004 im podľahli 2:3 po nájazdoch, hoci ešte v druhej tretine viedli 2:0. V roku 2015 sa obaja súperi stretli v stretnutí o tretie miesto, zisk cenného kovu oslavovali Američania po výsledku 3:0.

Kanada vyhrala na turnajoch MS v Prahe dvadsiaty zápas za sebou. Slovákom dala v skupine B postupovú istotu až dnešná prehra Lotyšov s Američanmi 3:6.

Semifinále sú na programe v O2 aréne v sobotu 25. mája od 14:20 a 18:20. O medailistoch sa rozhodne o deň neskôr. Duel o 3. miesto je na programe od 15:20 a finále od 20:20.

Oba semifinálové zápasy ako aj stretnutia o medaily sa už odohrajú v hlavnom meste Česka.

Program štvrťfinále MS, štvrtok 23. mája:

16.20 Kanada - SLOVENSKO (Praha)
16.20 Švajčiarsko - Nemecko (Ostrava)
20.20 USA - Česko (Praha)
20.20 Švédsko - Fínsko (Ostrava)

Konečné poradie MS na 9.-16. mieste:

9. Lotyšsko, 10. Rakúsko, 11. Nórsko, 12. Kazachstan, 13. Dánsko, 14. Francúzsko, 15. Veľká Británia - zostup do A-skupiny I. divízie, 16. Poľsko - zostup do A-skupiny I. divízie

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 27

Viac o téme: Nemecko Slovensko USA Česko Švédsko Švajčiarsko Fínsko Kanada MS v hokeji 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • X/IIHF
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy