Strážca svätyne vicemajstrov Tipos Extraligy mení dres: Sťahuje sa na sever Slovenska

Zľava: Filip Bajtek z HK Nitra, Nerijus Ališauskas a brankár Filip Surák z HK Spišská Nová Ves Zľava: Filip Bajtek z HK Nitra, Nerijus Ališauskas a brankár Filip Surák z HK Spišská Nová Ves Zdroj: SITA/Martin Havran

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Do kádra hokejistov HK 32 Liptovský Mikuláš pribudol 28-ročný slovenský brankár Filip Surák. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

Surák strávil prevažnú časť doterajšej kariéry v Spišskej Novej Vsi, z ktorej viackrát hosťoval v nižšej súťaži. Výnimkou bola iba sezóna 2019/2020, v ktorej obliekal dres vtedajšieho extraligového nováčika z Michaloviec.

V uplynulom ročníku 2023/2024 nastúpil v základnej časti do 24 zápasov, čím si vytvoril osobné maximum v najvyššej súťaži. Dosiahol v nich 90,3-percentnú úspešnosť zákrokov a priemer 2,94 inkasovaného gólu na zápas.

V play-off nastúpil do 7 duelov a zachytal si aj vo finále, v ktorom Spišiaci podľahli Nitre 0:4 na zápasy. Vo vyraďovacej časti mal 92,8-percentnú úspešnosť zákrokov a priemer 2,81 inkasovaného gólu na zápas.

Viac o téme: HK 32 Liptovský Mikuláš Filip Surák
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/HK 32 Liptovský Mikuláš
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy