EURO 2024 Mbappé len neveriacky krútil hlavou: Poľsko našlo hrdinu vo večnom náhradníkovi

Tréner Poľska Michal Probier sa rozpráva s hráčmi po remíze s FrancúzskomTréner Poľska Michal Probier sa rozpráva s hráčmi po remíze s Francúzskom Zdroj: TASR/AP/Darko Vojinović

DORTMUND - Najväčšiu zásluhu na tom, že Francúzsko dnešný zápas s Poľskom v Dortmunde nevyhralo, mal brankár Lukasz Skorupski.

Zneškodnil šesť nebezpečných striel, väčšinu z bezprostrednej blízkosti, a aj Kylian Mbappé len neveriacky krútil hlavou, kým ho prekonal z pokutového kopu. Skorupski bol vyhlásený hráčom zápasu. Pritom to bolo prvé naozaj veľké stretnutie, ktoré ako 33-ročný v poľskom tíme odohral.

Gólman Bologne, ktorý má za sebou už jedenásť sezón v talianskej lige, debutoval v reprezentácii už v roku 2012 proti Macedónsku. Ale odvtedy len kryl chrbát poľskej jednotke, ktorou bol neochvejne Wojciech Szczesny. Na poslednom Eure bol Skorupski až brankárska trojka. Zostávali naňho len epizódne úlohy v prípravných zápasoch, v kvalifikácii sa dostal medzi tyče len v San Maríne v druhom polčase už za stavu 4:0.

Poľský hrdina brankár Lukasz Galéria fotiek (14) Poľský hrdina brankár Lukasz Skorupski a Kylian Mbappé Zdroj: Profimedia

Že bude dnes chytať sa dozvedel dva dni pred zápasom. "Tréner sa ma spýtal, či som na to pripravený, a naznačil, že by som mal byť, keď chytám v talianskej lige za tím, ktorý postúpil do Ligy majstrov. Povedal som, že som vždy pripravený, a myslím, že som dôveru splatil. Dúfam, že som ukázal, že môžem byť jednotkou,“ povedal po zápase.

Bol excelentný

Jeho výkon ocenil aj tréner súpera Didier Deschamps: "Bol excelentný. Šance sme mali, ale pochytal všetko.“ A chválil ho aj poľský tréner Michal Prebierz. "Je v tíme už osem rokov, vždy ochotný pomôcť. Tú šancu si zaslúžil a svojou hrou to len potvrdil,“ povedal Prebierz.

Szczesny už pred stretnutím s Francúzskom oznámil koniec reprezentačnej kariéry a povedal, že o budúcnosť Poľska z brankárskeho pohľadu vôbec nemá obavy. Za jeden z dôvodov označil práve Skorupského.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

Viac o téme: Francúzsko Poľsko EURO 2024 Kylian Mbappé Lukasz Skorupski ME vo futbale 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy