VIDEO Manchester City bez Weissa divoko remizoval

Craig BellamyCraig Bellamy Zdroj: SITA

LONDÝN - V sobotňajších zápasoch 12. kola Premier League sa zrodili až tri víťazstvá domácich tímov. Aston Villa presvedčivo vyhrala nad Boltonom 5:1. Skóre zápasu otvoril už v 5. min Ashley Young.

V 43. min zvýšil na rozdiel dvoch gólov Gabriel Agbonlahor, no do prestávky ešte znížil hosťujúci Johan Elmander. V druhom polčase dávali góly už len domáci futbalisti. V 53. min sa presadil nórsky kanonier John Carew, potom James Milner v 71. min nepremenil pokutový kop, no všetko si vynahradil už o minútu neskôr, keď zvyšoval na 4:1. Bodku za stretnutím dal v 76. obranca Carlos Cuellar, ktorý strelil piaty gól Aston Villy.

V Manchestri, kde domáci "Citizens" prvítali nováčika z Burnley, padlo rovnako šesť presných zásahov. Prekvapením je, že zápas sa nakoniec skončil remízou 3:3. Hostia viedli v prvom polčase už 2:0, keď sa postupne presadili Graham Alexander z pokutového kopu a Steven Fletcher. V 43. min však gólom do šatne znižoval stredopoliar domácich Shaun Wright-Phillips. V druhom dejstve Manchester otočili zápas, v 55. min skóroval Kolo Toure a o tri minúty neskôr Craig Bellamy. Radosť domácich fanúšikov zo zisku troch bodov pokazil tri minúty pred konečným hvizdom Kevin McDonald, ktorý upravil na konečných 3:3. Vladimír Weiss mladší do hry nezasiahol.

V treťom zápase si domáci Tottenham bez väčších problémov poradil so Sunderlandom. V 12. min strelil prvý gól "kohútov" Robbie Keane a v druhom polčase pridal druhý presný zásah Tom Huddlestone.

V ďalšom zápase Blackburn vyhral nad Portsmouthom. Domáci po prvom dejstve prehrávali 0:1, keď v 15. min presne namieril Jamie O\'Hara. Po prestávke však na trávnik vybehli akoby úplne iní hráči Blackburnu. V 53. min najprv vyrovnal Jason Roberts, v 73. min strelil druhý gól Blackburnu Ryan Nelsen a v 86. min poistil víťazstvo domácich opäť Roberts.

Aston Villa - Bolton Wanderers 5:1 (2:1)
Góly: 5. A. Young, 43. Agbonlahor, 53. Carew, 72. Milner, 76. Cuellar - 45. Elmander, 38 101 divákov

Manchester City - Burnley 3:3 (1:2)
Góly: 43. S. Wright-Phillips, 55. K. Toure, 58. Bellamy - 19. Alexander (11 m), 32. S. Fletcher, 87. McDonald, 47 205 divákov

Tottenham - Sunderland 2:0 (1:0)
Góly: 12. R. Keane, 68. Huddlestone, 35 955 divákov

Blackburn - Portsmouth 3:1 (0:1)

Góly: 53. a 86. Roberts, 73. Nelsen - 15. O\'Hara, 23 110 divákov

• Zdroj: SITA, footyroom.com