VIDEO Werder len remizoval, druhú priečku však udržal

Werderu musí stačiť bodWerderu musí stačiť bod Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Werderu Brémy síce v zápase 12. kola najvyššej nemeckej súťaže - I. bundesligy - len remizovali 1:1 v domácom prostredí s Borussiou Dortmund, no udržali si v tabuľke druhú priečku. Na vedúci Leverkusen však strácajú tri body.

Pred tretím Hamburgom, ktorý remizoval na pôde Hannoveru, však vedie len o lepšie skóre. Hamburčania sa dostali v nedeľňajšom stretnutí do vedenia v 15. minúte zásluhou Jansena, domáci však odpovedali ešte do prestávky, keď sa strelecky presadil Ya Konan. Do šatní však šiel s náskokom (2:1) favorizovaný Hamburg zásluhou Eliu. Keď už sa zdalo, že hostia zvíťazia, český reprezentačný útočník Jiří Štajner vyrovnal z pokutového kopu na konečných 2:2.

Veľmi slabé výkony podávajú aj naďalej hráči Herthy Berlín, ktorí s v tabuľke beznádejne poslední, štyri body za sedemnástym Bochumom. Zlú povesť potvrdili aj v nedeľňajšom zápase, keď v domácom prostredí podľahli Kolínu (0:1) po presnom zásahu Novakoviča. Kolín v tabuľke vďaka trom bodom z dôležitého duelu predbehol Stuttgart, ktorý sa čoraz viac ponára do záchranárskych prác. VfB totiž pred Norimbergom nachádzajúcim sa na 16. - prvom zostupovom mieste - vedie len o jeden bod.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 12. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže - I. bundesligy:

Werder Brémy - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)
Góly: 36. Özil - 54. Barrios, 34 000 divákov

Hannover - Hamburg 2:2 (1:2)
Góly: 28. Ya Konan, 88. Štajner (z pok. kopu) - 15. Jansen, 44. Elia, 40 000 divákov

Hertha Berlín - 1. FC Kolín 0:1 (0:0)

Gól: 79. Novakovič, 48 623 divákov

• Zdroj: SITA, footyroom.com