Senica dokázala vyhrať aj v Dunajskej Strede

Lukáš Tesák z FK Senica v súboji, ilustračné fotoLukáš Tesák z FK Senica v súboji, ilustračné foto Zdroj: SITA

DUNAJSKÁ STREDA - Zápas sa začal obojstranne útočne svižne, už v prvej polhodine mohli padnúť minimálne tri góly. Prvú tutovku v 8. min vypracoval Tesák, keď unikol po ľavej strane, nezištne prihral Juhásovi, ktorý vedľa vybiehajúceho gólmana tesne minul zo 14 metrov pravý dolný kút domácej bránky.

Už o dve minúty odpovedal po umnej prihrávke Bajevského nádherným lobom Hassan, avšak Kamesch bravúrne vyboxoval jeho oku lahodiaci pokus. Onedlho ďalšie zaváhanie domácej obrany nepotrestal Faldyna, keď nikým nekrytý na pätke netrafil poloprázdnu bránku. V 17. min Majus Egidius vyrobil nepochopiteľnú chybu, keď v snahe prihrať vlastnému gólmanovi nezištne posunul hosťujúceho útočníka Tesáka do tutovky, ktorý z uhla prekonal Novotu - 0:1. V 27. min opäť došlo k nedorozumeniu medzi Majusom a Adiabom, keď ponúkli ďalšiu možnosť Faldynovi, tentokát však Novota včas vybehol. V 35. min zakombinovali Bajevski s Hassanom, pred Koejoem zachránil v poslednej chvíli obetavý Laurinc. Tesne pred polčasovým hvizdom dvojica Elong a Bajevski ponúkla dobrú príležitosť pre Kazlauskasa. Ľavý obranca domácich však volejom neohrozil vážnejšie Kamescha.

Domáci tréner počas prestávky trošku pozmenil rozostavenie. Aj to prispelo k presnejšej kombinácii domácich. Najmä príchod režiséra Halimiho posunul útočné aktivity DAC-u. Už v 52. min Helísek našiel pred bránkou v dobrej pozícii N´Kenda, jeho hlavičku však Kamesch vyboxoval na roh. V 61. min Nikolič šikovne rýchlo rozohral priamy kop Koejoeovi, ktorý z ťažkého uhla presnou prízemnou strelou prekonal Kamescha - 1:1. V 70. min sa odhodlal spoza šestnástky Pavlovič na strelu, jeho štipľavá delovka však iba tesne minula pravý dolný roh Novotovej svätyne. O dve minúty neskôr šikovný a rýchly ľavý záložník hostí Tesák obišiel svojho strážcu Helíska, jeho prudký center pred bránkou smerujúci na Faldynu domáci stopér Adiaba v snahe odvrátiť nebezpečenstvo nešťastne poslal za chrbát svojho brankára - 1:2. Už o minútu mohol vyrovnať Nikolič, jeho hlavičku opäť kryl Kamesch. Najväčšiu tutovku spálil po N´Kendovom prisunutí z troch krokov Koejoe a tak domáci nešťastne prehrali vlastnými chybami.

DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 1:2 (0:1)
Góly: 61. Koejoe - 17. Tesák, 72. Adiaba (vlastný), ŽK: 55. Helísek - 60. Čáp, rozhodovali: Olšiak - R. Sluk, D. Hrčka, 1947 divákov

D. Streda: Ján Novota - Helísek, Adiaba, Majus Egidius (46. Halimi), Kazlauskas - Nikolič, Elong, Seelaus, Hassan (40. N´Kendo) - Koejoe, Bajevski (76. Z. Bognár)

Senica: Kamesch - Laurinc, Homola, Gajdošík, Čáp - Belák, Pavlovič (68. Bajan), M. Juhás, Tesák (90. Sláma) - Piroska, Faldyna (80. Števko)

Kurt Garger (tréner D. Stredy): "Prvý polčas sme dnes zahrali veľmi zle, ťažko sme sa dostávali do tempa, chýbala agresivita. Prvý gól sme si dali vlastne sami a hostia zaslúžene viedli. Po obrátke sme už hrali tak, ako si predstavujem, vytvorili sme si tlak, z ktorého sme vyrovnali a potom to bol zápas o tom, kto dá gól a vyhrá. Hoci sme dali tri góly, musím uznať, že hostia vyhrali zaslúžene."

Ladislav Hudec (tréner Senice): "V prvom rade nás teší, že sme vyhrali šesťbodový duel a tým sme si udržali postavenie v tabuľke. Mohli sme rozhodnúť už v úvode, ale zahodili sme dve čisté šance. Budeme na tom musieť popracovať. V druhom polčase nás domáci zatlačili aj vďaka vynikajúcim divákom, ktorí im dávali silu. Toto víťazstvo je satisfakciou za prehru v prvom vzájomnom zápase."