Evertonu zakázala vláda postaviť nový štadión

Everton bude aj ďalšie roky hrávať v Goodison ParkuEverton bude aj ďalšie roky hrávať v Goodison Parku Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Plány futbalového Evertonu na výstavbu nového štadióna sa zatiaľ rozplynuli. Tímu mal vyrásť stánok pre päťdesiat tisíc ľudí v rámci nákupného komplexu na okraji Liverpoolu v Kirkby, ale britská vláda projekt zastavila.

 

"Sme veľmi sklamaní. Musíme teraz zistiť, aké sú naše ďalšie šance a intenzívne budeme hľadať iné miesto," uviedol Robert Elstone, šéf Evertonu, ktorý hráva od roku 1892 na ihrisku v Goodison Parku.

 

Minister pre obce John Denham návrh na výstavbu nákupného centra s futbalovým štadiónom zamietol, pretože je v rozpore so súčasnou politikou vlády. Tá je proti výstavbám reťazcov obrých supermarketov na okrajoch mesta, pretože to uberá biznis z mestských centier.

 

Určitou možnosťou je, že by došlo k zhode medzi Evertonom a Liverpoolom a obaja rivali by mali spoločný štadión. To predtým odmietli oba kluby i fanúšikovia. "Momentálne musíme takú myšlienku zvažovať, ale muselo by to mať nejaký finančný zmysel," uvažoval Elstone.

 

Z FC Liverpool však znejú hlasy, že spoločný štadión neprichádza do úvahy. "To nie je na programe dňa. Liverpool už pracuje na vlastnom stánku," uviedol výkonný riaditeľ Liverpoolu Peter Shaw.

 

Liverpool dúfa, že aj napriek finančnej kríze zoženie majiteľ peniaze na výstavbu Stanley Parku, ktorý nahradí slávny Anfield Road. Nový štadión má byť hotový v roku 2011.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy