Lille otočilo zápas s Lyonom, Grenoble má prvú výhru

Jerry VandamJerry Vandam Zdroj: SITA

PARÍŽ - Hráči Grenoble dosiahli prvé víťazstvo v tomto ročníku najvyššej francúzskej futbalove Ligue 1. V tabuľke im patrí posledné miesto, keďže na konte majú len šesť bodov za nedeľňajší triumf 1:0 nad Toulouse, tri remízy a jedenásť prehier.

O prvý trojbodový zápis Grenoblu postaral v 80. minúte Dieuze. "Znovu sme objavili silu nášho ducha z minulej sezóny. Ak budeme pokračovať takto aj ďalej, stále máme aspoň malú nádej, aby sme sa dostali zo zóny zostupu," povedal tréner Grenoble Mecha Bazdarevič.

Boulogne na vlastnom trávniku zdolalo Lens 2:1. Všetko podstatné sa odohralo v prvom polčase. Už od 16. min hrali domáci futbalisti oslabení o vylúčeného N´Diayeho a Lens sa ujalo vedenia v 22. min nepopulárnym vlastencom Dembeleho. V 39. min však vyrovnal Karuru a o päť minút neskôr sa autorom druhého gólu do vlastnej siete v zápase stal Sartre z Lens.

Vo večernom dueli Lille - Lyon sa zrodilo víťazstvo domácich 4:3. Za hostí zaznamenal hetrik Lisandro López, no napokon ani to na zisk bodov nestačilo. Slovenský reprezentant Róbert Vittek presedel celý duel na lavičke náhradníkov OSC Lille.

Výsledky nedeľňajších zápasov 16. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1:

Auxerre - Nancy 1:3 (1:1)
Góly: 34. Birsa - 25. S. A. Luiz, 51. Ouaddou, 86. Hadji, ČK: 90. Ca (Nancy)

Boulogne - Lens 2:1 (2:1)
Góly: 39. Karuru, 44. Sartre (vlastný) - 22. Dembele (vlastný), ČK: 16. N´Diaye (Boulogne)

Grenoble - Toulouse 1:0 (0:0)
Gól: 80. Dieuze

Lille - Lyon 4:3 (1:3)
Góly: 24. Frau, 53. a 90. Gervinho, 70. Cabaye (z pok. kopu) - 2., 22. a 34. L. Lopez (druhý z pok. kopu)
Róbert Vittek (Lille) presedel celý zápas na lavičke náhradníkov.