Gólman Quick prvou hviezdou týzdňa v NHL

Jonathan Quick sa stal hviezdou týžďňaJonathan Quick sa stal hviezdou týžďňa Zdroj: SITA

NEW YORK - Zámorská hokejová NHL ocenila za uplynulý týždeň dvoch brankárov a jedného útočníka. Prvou hviezdou týždňa NHL sa stal gólman Los Angeles Kings Jonathan Quick, ktorý si vo všetkých troch minulotýždňových zápasoch \"kráľov\" pripísal víťazstvá (dve až po sam. nájazdoch) a zlikvidoval 80 z 85 striel mieriacich medzi jeho žrde.

V posledných 7 zápasoch odchádzal dvadsaťtriročný Američan porazený len jediný krát a udržal si v nich zápasový priemer 2,20 gólu.

 

Medzi hviezdy týždňa sa dostal na druhú pozíciu švédsky útočník Vancouveru Canucks Daniel Sedin, ktorý si v troch zápasoch uplynulého týždňa pripísal 7 bodov (5+2) a vo štvrtok proti Atlante zaznamenal hetrik. Dvadsaťdeväťročný ľavý krídelník má na konte v 14 tohtosezónnych zápasoch 18 bodov (7+11). 


Treťou hviezdou týždňa je ochranca svätyne Phoenixu Iľja Bryzgalov.  Rus inkasoval v troch zápasoch len tri góly a pre "kojotov" v nich vybojoval dve víťazstvá, jedno z nich s čistým kontom. Jedinú prehru si pripísal až po samostatných nájazdoch vo štvrtok proti Los Angels, keď sa rozhodovalo až v 8. sérii. Bryzgalov v posledných 7 zápasoch prehral len raz a inkasoval len 10 gólov.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy