Vystrieľaných 10 800 eur navyšujeme na 20 000 eur!

Zdroj: Niké

Niké liga Pomáha je projekt založený na podporu tých, ktorí to najviac potrebujú. V prvom zo štyroch plánovaných tematických kôl v sezóne 2024/25 sa Únia ligových klubov a spoločnosť Niké prostredníctvom Fondu pre budúcnosť športu rozhodli podporiť občianske združenie Klub detskej nádeje (KDN).

Klub Detskej Nádeje je občianske združenie spájajúce všetkých, ktorí chcú prispieť k skvalitneniu, spríjemneniu a uľahčeniu života dlhodobo hospitalizovaných alebo znevýhodnených detí. Hlavnou aktivitou sú pravidelné návštevy detí na detských oddeleniach v nemocniciach. Večer, po návštevných hodinách, dobrovoľníci prichádzajú ponúkať svoje kamarátstvo a rovnocenné partnerstvo pri hre či rozhovore.

18. kolo Niké ligy sprevádzal slogan "Skóruj pre KDN", ktorý motivoval útočníkov sumou 1 200 € za každý strelený gól. Pred všetkými zo šiestich štadiónov Niké ligy boli navyše umiestnené vianočné stromčeky, pod ktoré mohli fanúšikovia priniesť darčeky určené pre pacientov detských oddelení v nemocniciach. Darčekmi pre bratislavské deti prispela do zbierky aj spoločnosť Niké.

Posledné kolo pred zimnou prestávkou prinieslo napínavé zápasy, v ktorých excelovali brankári a obrancovia. Nanešťastie bol vyrovnaný negatívny rekord sezóny z novembra a v šiestich dueloch napli hráči sieť dokopy deväťkrát.

Vedenie spoločnosti Niké sa preto rozhodlo okrem umenia útočníkov odmeniť aj výborné defenzívy a skvelú fanúšikovskú podporu klubov. Výslednú darovanú sumu z toho dôvodu navýšilo z 10 800 eur na okrúhlych 20 000 eur. Za výslednú sumu plánuje Klub detskej nádeje zorganizovať letný športový tábor pre detských onkopacientov.

Staršie správy

Videá

Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy