VIDEO Šesták otváral skóre, Ďurica zavinil penaltu

Tim Hoogland z Mainzu strieľa prvý gól zápasuTim Hoogland z Mainzu strieľa prvý gól zápasu Zdroj: SITA

BERLÍN - V sobotňajších stretnutiach 18. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže si domáci Leverkusen poradil s Mainzom 4:2 a upevnil si vedúcu pozíciu. Domáci prehrávali od 8. min, no do prestávky stihli streliť tri góly. V druhom polčase Bayer už len kontroloval priebeh stretnutia a zaslúžene vyhrali.

Za hostí odohral celý duel aj slovenský reprezentačný stredopoliar Miroslav Karhan.

Posledný tím tabuľky Hertha Berlín prekvapivo hladko zvíťazila na pôde Hannoveru 96 3:0. Za domácich debutoval slovenský reprezentačný obranca Ján Ďurica, ktorý odohral celý duel a v 83. min stiahol protihráča v pokutovom území, videl žltú kartu, hlavný rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý však stredopoliar Herthy Cicero nepremenil. Pre Berlínčanov to bol len druhý plný bodový zisk v sezóne.

Kontakt so špicou tabuľky si drží aj Hamburg, ktorý na domácom ihrisku zdolal Freiburg a posunul sa na predbežné druhé miesto pred Schalke 04 Gelsenkirchen.

Bochum sa po víťazstve na ihrisku Mönchengladbachu 2:1 dostal z pásma zostupu a pomohol mu v tom aj slovenský reprezentačný útočník Stanislav Šesták, ktorý v 12. min otváral skóre duelu. Bol to jeho tretí gól v sezóne.

V zápase medzi Freiburgom a Werderom Brémy sa zrodilo chudobné, no o to cennejšie víťazstvo domáceho tímu 1:0. O jediný presný zásah stretnutia sa v 57. min postaral Marco Russ.

Leverkusen - Mainz 05 4:2 (3:1)
Góly: 15. Kadlec, 19. Barnetta, 30. Kroos, 88. Derdiyok - 8. Hoogland, 67. Bungert, 28 000 divákov

Mönchengladbach - Bochum 1:2 (0:2)
Góly: 80. Bäcker - 12. ŠESTÁK, 36. Dedič, 45 000 divákov

Stuttgart - Wolfsburg 3:1 (1:0)
Góly: 28. Hilbert, 58. Pogrebňak, 87. Gebhart - 65. Džeko, 37 000 divákov