VIDEO Inter len remizoval v Bari, v zápase 3 penalty

Sulley Muntari pred Vladimirom KomanomSulley Muntari pred Vladimirom Komanom Zdroj: SITA

RÍM - V sobotňajších zápasoch 20. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2009/2010 zaváhal líder súťaže Inter Miláno na pôde Bari (2:2). V zápase padli až tri góly z pokutových kopov.

Po bezgólovom prvom polčase domáci v rozpätí troch minút od 60. do 63. min kopali dve penalty a obidve bezpečne premenil brazílsky útočník Paulo Vito Barreto. O päť minút neskôr sa strelecky presadil macedónsky kanonier Goran Pandev, pre ktorého to bol premiérový gól v drese "nerazzurri". Na 2:2 v 74. min upravil z pokutového kopu argentínsky zakončovateľ Diego Milito.

Zaváhanie Interu môže využiť AC Miláno, ktoré v nedeľu nastúpi proti poslednej Siene. Milánske AC momentálne za svojím mestským rivalom zaostáva o osem bodov, no má ešte dva zápasy k dobru. V druhom zápase sobotňajšieho programu zvíťazilo Cagliari na vlastnom trávniku nad Livornom 3:0. Dvakrát do čierneho namieril argentínsky útočník Joaquín Larrivey, ku ktorému sa pridal i Brazílčan Jeda.

Výsledky sobotňajšieho programu 20. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Cagliari - Livorno 3:0 (1:0)
Góly: 3. a 50. Larrivey, 64. Jeda, 12 000 divákov

Bari - Inter Miláno 2:2 (0:0)
Góly: 60. a 63. Barreto (obidva z pok. kopu) - 69. Pandev, 74. Milito (z pok. kopu), 34 000 divákov

• Zdroj: SITA, youtube