VIDEO Vancouver víťazne, Sedinovci 4 body

Radosť hráčov VancouveruRadosť hráčov Vancouveru Zdroj: SITA

NEW YORK - Zámorská NHL mala v pondelok na programe tri zápasy, v ktorých sa predstavila iba dvojica Slovákov. Na súpisku sa opäť nezmestil Andrej Sekera z Buffala.

Z výhry sa radoval iba Pavol Demitra, jeho Vancouver pokračuje vo výborných výkonoch a tradične úradovali bratia Sedinovci (4 body). Slovenský reprezentant odohral takmer 15 minút a na Millera vyslal jednu strelu.

Marián Gáborík sa so spoluhráčmi musel skloniť pred obhajcami trofeje z Pittsburghu. V jeho drese predviedol ďalší výborný výkon Malkin (1+1) a keďže sa pridal aj netradičný strelec Conner, body putovali do Pensylvánie. Najproduktívnejší slovenský hokejista strávil na ľade 18 minút a okrem piatich striel si zapísal aj vylúčenie a dva minúsové body.

NY Rangers - Pittsburgh 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Góly: 34. a 50. Anisimov - 3. a 51. Conner, 50. Malkin, 60. Dupuis. Strely na bránku: 30:28. Diváci: 18.200.

Vancouver - Buffalo 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 29. Samuelsson, 32. H. Sedin, 46. Łuków - 24. Mair, 42. Vanek. Strely na bránku: 25:32. Diváci: 18.810.

Calgary - St. Louis 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 39. Berglund (Polák), 52. Perron. Strely na bránku: 34:29. Diváci: 19.289.

• Zdroj: SITA, ČTK, nhl.com