Banská Bystrica v predĺžení zdolala Skalicu

Ján PardavýJán Pardavý Zdroj: SITA

SKALICA - Skaličania začali zápas presilovkou, keď už v 1. minúte bol vylúčený Frühauf, no Fedora v bránke hostí vážnejšie neohrozili. V 9. minúte vystrašili tvrdými strelami hosťujúceho gólmana domáci Pálffy a Schnabel, ale skóre sa nemenilo.

Peknou nahrávkou spoza vlastnej bránky Biro našiel na modrej Padělka, jeho strela však išla mimo bránku. Pekné sólo predviedol v 17. min Frühauf, Kotvana však neprekvapil. Najväčšiu šancu 1. tretiny mal Lušňák, ktorý však zakončil do pripraveného Fedora. Vážnejšiu príležitosť si už ani jedno mužstvo nevypracovalo a prvá tretina sa skončila 0:0.

Na začiatku 2. tretiny sa radovali hostia hneď dvakrát. V 21. minúte Pardavý prudko vystrelil na Kotvana, puk vyletel z bránky a prácu mal videorozhodca, ktorý potvrdil gól - 1:0. O minútu neskôr zabudla domáca obrana na Padělka, ktorý svoj nájazd zakončil úspešne a zvýšil vedenie hostí na 2:0. V 23. min smeroval puk od domáceho hráča do opustenej bránky, ale Fedora zastúpil na bránkovej čiare Bulík. Domáci sa aj naďalej pokúšali streliť kontaktný gól. Ideálnu šancu mal F. Novák, ale sám pred bránkou nemieril presne. Skaličanom sa podarilo znížiť až v 29. minúte, keď pri presilovke Fedor vyrazil Pálffyho strelu pred seba a Višňovský ju vrátil do bránky - 1:2. O 37 sekúnd vyrovnal domáci Kocák, keď tečoval Jendekovu strelu za chrbát bezmocného Fedora. Hostia sa opäť ujali vedenia, keď sa po buly pohrali s domácim obrancom Vantroba a Hlinka a druhý menovaný skóroval 2:3.

Do tretej tretiny vstúpili domáci aktívnejšie, vyrovnať mohli Zálešák a Višňovský, no neboli dôrazní v zakončení. Banskobystričania hrali aj naďalej s chuťou, v 44. min nahral Bulík Tománkovi a ten aj so šťastím zvýšil skóre na 4:2. Domáci sa vrátili do zápasu presilovkovým gólom, keď po nahrávkach Jarolína a Pálffyho vsietil kontaktný gól Hartmann. V 51. sa Skaličanom podarilo v zápase aj druhýkrát vyrovnať, keď pri vylúčení Hlinku najskôr Fedor zlikvidoval výborné šance Hranáča, Pálffyho a Višňovského, ale na dorážku posledného menovaného bol prikrátky. Po vyrovnávajúcom góle diváci sledovali atraktívny hokej, obe mužstvá chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, ale do konca hracej doby sa to nepodarilo ani jednému mužstvu. V predĺžení ohrozili hosťujúceho brankára Višňovský a Hartmann, ale skóre sa nemenilo. O výsledku zápasu napokon rozhodol Tománek v samostatných nájazdoch.

HK 36 Skalica - HC 05 Banská Bystrica 4:5 po samost. nájazdoch (0:0, 2:3, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 29. T. Višňovský (Pálffy, R. Jarolín), 29. Kocák (Jendek, D. Pašek), 48. R. Hartmann (R. Jarolín, Pálffy), 51. T. Višňovský (Pálffy) - 21. Pardavý (Ľ. Sabol, Kolba), 22. Padělek (Miroslav Hlinka, M. Dian), 36. Miroslav Hlinka (Vantroba), 44. Tománek (Bulík, Frühauf)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Jendek na 10 min za nešport. správanie - Bulík na 10 min za napadnutie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Stano, Šefčík, 2578 divákov

Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Jankovič, Schnabel, Jendek, Škadra, Beňa, Gula - Pálffy, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, Zálešák, T. Višňovský - Kocák, F. Novák, D. Pašek - Kutálek, E. Novák, Šátek

B. Bystrica:
Fedor - P. Frühauf, Biro, Kolba, Vantroba, Paľov, Vizváry, Kubka - Tománek, Bulík, Pardavý - Padělek, Miroslav Hlinka, M. Dian - Rumpel, Češík, Kútny - Bendík, Ľ. Sabol, T. Sýkora

Martin Pešout (tréner Skalice): "V prvej tretine sa hral obojstranne opatrný hokej. My sme tak hrali zámerne. Nezachytili sme však úvod do druhej časti hry a zbytočne sme inkasovali. Nakoniec sa nám podarilo vyrovnať, za čo chcem hráčom poďakovať, pretože to nezabalili a dvakrát dotiahli náskok súpera. Stretli sa dve mužstvá, ktoré chceli hrať atraktívny hokej."

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): "Po defenzívne ladenej prvej tretine nám vyšiel úvod do druhej časti hry. Ako sme rýchlo získali vedenie, tak sme oň aj prišli. Opäť sme odskočili súperovi o dva góly, ale zbytočnými faulami sme mu dovolili vyrovnať. Záver bol hektický, šance boli na oboch stranách. V predĺžení sme iba bránili, lebo sme si verili na penalty. Dva body zo Skalice sa rátajú."