Kolník neuniesol prehru, napadol rozhodcu

Juraj Kolník
Juraj Kolník

ŽENEVA - Skrat v dueli 46. kola najvyššej švajčiarskej súťaže NLA môže mať pre slovenského hokejistu Juraja Kolníka a jeho klub Servette Ženeva nepríjemné následky. V predĺžení súboja na ľade Rapperswilu sa totiž slovenský útočník, zrejme frustrovaný po uznaní rozhodujúceho gólu domácich na 4:3, zahnal po hlavnom rozhodcovi Stefanovi Eichmannovi a napokon ho aj udrel hokejkou.

 

Okamžite dostal trest do konca zápasu, ale elitný krídelník Ženevy zrejme môže rátať aj s ďalšími sankciami. "Mám opuchnutý ukazovák, ale kostička nie je zlomená," cituje hlavného arbitra Eichmanna internetové vydanie Tages Anzeiger.

 

Eichmann poslal zápis o šokujúcom útoku na svoju osobu aj na vedenie súťaže, kde sa ním bude zaoberať disciplinárna komisia NLA. Predpokladá sa, že voči Kolníkovi sa začne disciplinárne konanie a jeho výsledkom by mala byť finančná pokuta, ako aj zákaz štartu v niekoľkých stretnutiach najvyššej súťaže.

 

Zatiaľ je isté, že bude chýbať v najbližšom súboji proti EV Zug. Kolník je s 26 gólmi aktuálne najlepším strelcom Servette a so 49 bodmi mu v kanadskom bodovaní tímu patrí 2. miesto za Tonym Salmelainenom.

 

Švajčiarske médiá pripomínajú, že zatiaľ rekordný trest v play-off ére vo švajčiarskom hokeji "vyfasoval" Christian Dubé a bolo to desať stretnutí. Ak by Kolníka postihlo niečo podobné, bola by to veľká strata pre mužstvo pred začiatkom vyraďovacej časti súťaže.


Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA