Štefanka len tesne unikol hororovému zraneniu!

Juraj Štefanka mal obrovské šťastie v nešťastíJuraj Štefanka mal obrovské šťastie v nešťastí Zdroj: www.hc-vitkovice.cz /Petr Kotala

OSTRAVA - Slovenský hokejový útočník Vítkovíc Juraj Štefanka (34) zažil v utorok v zápase proti Pardubiciam (3:2) hororový moment so šťastným koncom. V prvej tretine za bránkou Pardubíc po strete Štefanku s kanadským obrancom hostí MacKenziem vyletela pri páde zámorskému hráčovi vysoko ľavá noha a jeho korčuľa trafila do tváre nitrianskeho odchovanca. Na ľade sa objavila krv a tretí najproduktívnejší hráč ostravského klubu okamžite putoval do šatne.

 

"Bolo to nezavinené. Kopol ma korčuľou tesne pri uchu. Vyriešili to dva štichy, nič sa nestalo a to je hlavné," konštatoval Štefanka, ktorý sa po ošetrení v druhej tretine opäť vrátil na ľad, svoj zakrvavený dres s číslom 28 však vymenil za 17-ku.

 

Slovenský útočník nevynechal v tejto sezóne ani jeden z 50 zápasov svojho tímu a pripísal si v nich 32 bodov (18+14). V priebežnej tabuľke štvrté Vítkovice po víťazstve nad tretími Pardubicami znížili ich náskok na 4 body a dve kolá pred koncom základnej časti si zachovali ešte šancu na tretiu priečku.

 

Takmer na deň presne pred dvoma rokmi (10. februára 2008 - pozn.) zažil podobný incident ako Štefanka ďalší slovenský útočník Richard Zedník, v tom čase pôsobiaci v NHL v tíme Florida Panthers. Korčuľa jeho spoluhráča Olliho Jokinena ho však trafila o niekoľko centimetrov nižšie a prerezala mu tepnu na krku. Zedníkovi vtedy zachránila život jeho duchaprítomnosť, keď si pridržal ranu prstami a prikorčuľoval na striedačku, odtiaľ ho po rýchlom ošetrení okamžite previezli do nemocnice, kde podstúpil operáciu. Zranenie ho vtedy vyradilo až do konca sezóny.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: www.hc-vitkovice.cz /Petr Kotala
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy