VIDEO Šatan nedohral zápas, Chára pomstiteľ!

Chára tesne pred bitkou s DowniemChára tesne pred bitkou s Downiem Zdroj: SITA

TAMPA BAY – Slovenský hokejový reprezentant Miroslav Šatan z Bostonu nedohral pre zranenie štvrtkový zápas NHL na ľade Tampy Bay.

Útočníkovi Bruins a autorovi jedného z gólov v stretnutí nešťastne porezal ruku korčuľou domáci Steve Downie. Zatiaľ nie je známe, či je ohrozená Šatanova účasť na olympijskom turnaji vo Vancouveri.

Šatan v prvej tretine obkorčuľoval bránku „bleskov“, keď do neho plnou silou vrazil Downie a pri následnom páde na mantinel mu nešťastne porezal dlaň ostrím korčule.

Kapitán majstrov sveta z Göteborgu sa okamžite pustil do domáceho krídelníka, ale rana mu pri bitke nedovolila rozdať presné údery.

"Porezal si ruku na korčuli. Uvidíme, aká bude diagnóza. Viac asi budem vedieť povedať až zajtra," vyjadril sa kouč „medveďov" Claude Julien.

Rozhodca udelil Downiemu dvojitý dvojminútový trest za hrubosť, Šatan inkasoval dve minúty rovnako za hrubosť. Downie sa v druhej tretine pustil do súboja aj s kapitánom Bruins Zdenom Chárom. Ten svoj pästný súboj s Downiem vyhral, hráč Tampy sa mu v závere šarvátky podľa Boston Herald držal len nôh - "ako sa malé dieťa drží svojho otca" - a žiadal rozhodcov, aby súboj prerušili.

Downie napokon v záverečnej tretine ukázal aj hokejové umenie, keď dvoma gólmi znížil na 4:5 a zdramatizoval zápas.