Šebo rozhodol o triumfe Valenciennes

Filip ŠeboFilip Šebo Zdroj: SITA

PARÍŽ - Päť minút stačilo slovenskému futbalovému útočníkovi Filipovi Šebovi na to, aby rozhodol o víťazstve Valenciennes v súboji 24. kola najvyššej francúzskej súťaže s Nice (2:1).

Čoskoro 26-ročný zakončovateľ nastúpil na trávnik v 85. min za stavu 1:1 a v 90. min strhol víťazstvo na stranu domácich. Pre Šeba to bol premiérový ligový zásah v tomto ročníku.

Hráči Montpellieru sa dotiahli najtesnejším víťazstvom nad Grenoblom, ktoré gólom v prvom polčase zariadil Montano, na vedúce Bordeaux. Za lídrom však zaostávajú o skóre, navyše majú zápas k dobru. So štvorbodovým odstupom za vedúcim duom sa nachádza kmeňový tím slovenského reprezentačného útočníka Róberta Vitteka OSC Lille, ktorý triumfoval 3:1 na Boulogne. Vittek je na hosťovaní v tureckom Ankaragücü. Po víťazstve v šesťbodovom súboji na pôde Monaca (2:1) je štvrté Marseille s odstupom dvoch bodov na Lille. Stretnutia Le Mans - Sochaux a Nancy - Paríž Saint Germain sa skončili bezgólovými remízami.

Le Mans - FC Sochaux 0:0
ČK: 45. Poujol (Sochaux)

OSC Lille - Boulogne 3:1 (3:1)
Góly: 5. a 43. Obraniak, 10. Rami - 28. Adefemi

AS Monaco - Olympiaque Marseille 1:2 (1:1)
Góly: 40. Mbia (vl. gól) - 37. M. Niang (z pok. kopu), 88. Ndoubena (vl. gól)

SC Montpellier - Grenoble Foot 38 1:0 (1:0)
Gól: 27. Montano