Slovensko po veľkom boji vyhralo s Nórskom!

Obrovská radsoť trénera Filca na striedačkeObrovská radsoť trénera Filca na striedačke Zdroj: TASR

VANCOUVER - Slovenskí hokejisti vstúpili do dôležitého zápasu s Nórskom o štvrťfinále na XXI. olympijských hrách výborne a prvú tretinu vyhrali 3:1. Po druhej tretine súboja bol však stav nerozhodný 3:3. Hrdinom duelu sa stal Miroslav Šatan, ktorý v 49. minúte rozhodol o postupe do štvrťfinále. Čiernou škvrnou zápasu bolo nepríjemné zranenie Ľuboša Bartečka, ktorý musel opustiť ľadovú plochu na nosidlách po tvrdom zákroku na hlavu od Tollefsena v siedmej minúte.

Štvrťfinálový duel so Švédskom je na programe už zajtra o 6:00 SEČ.

Slovensko - Nórsko 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)
Góly: 8. Handzuš (Gáborík, Marián Hossa), 10. Gáborík (Demitra, Chára), 19. Zedník (Stümpel, Pálffy), 49. Šatan (Ľ. Višňovský, Zedník) - 19. Zuccarello Aasen (Holos), 28. Vikingstad (Thoresen, Zuccarello Aasen), 40. Bastiansen (Olimb, Thoresen).
Vylúčení: 2:2 na 2 min, navyše: Tollefsen (Nór.) na 5+DKZ za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 40:19, rozhodovali: Bulanov (Rus.), Joannette (Kan.) - Kiča (Ukr.), Losier (Kan.), 17 583 divákov
Strely: 40:19

Koniec: Obrovský a neuveriteľný tlak Nórov pred Halákom sa našťastie neskončil gólom a Slováci postupujú do štvrťfinále.

60. min: Grotnes už je mimo svojej bránky.

59. min: Začali posledné dve minúty riadneho hracieho času. Tlak má stále Nórsko.

58. min: Halák musel opäť zasahovať. Priestor pred ním čistil po dorážke Nórov Chára.

57. min: Bránime sa "zubami-nechami", naši hráči sa vrhajú do nórskych prihrávok, už takmer neprekračujeme poliacu čiaru a iba vyhadzujeme puky.

55. min: Na chvíľu sme sa vymanili zo zovretia, Pálffy aj Gáborík sa pokúšali pridať piaty gól.

54. min: Nórsky tlak sa stupňuje. Halák je teraz skutočnou oporou Slovenska.

53. min: Ďalší obrovský závar pred Halákom. Holosovu strelu náš brankár zlikvidoval a poradil si aj s dorážkami nepríjemných Nórov.

51. min: Slováci teraz dôsledne pristupujú k Nórom, snažia sa ich vytláčať z nášho obranného pásma.

49. min: GÓÓÓL - 4:3! Miroslav Šatan sa ukázal ako skutočný kanonier a strieľa mimoriadne cenný gól. Využil nádhernú prihrávku Ľubomíra Višňovského spoza brány a prestrelil Grotnesa. Bod za prihrávku získal aj Zedník.

47. min: Neustálou hrozbou je Zuccarello Aasen, jeho nízka postava a hokejové umenie robí našim hráčom veľké problémy.

46. min: Naopak severania sú nabudení, cítia šancu a napádajú slovenskú rozohrávku už pred poliacou čiarou.

45. min: Rozháraná hra z oboch strán, množstvo nepresností a na slovenských hokejkách obrovská nervozita z dôležitosti duelu. Vyrovnávajúci gól Nórska nam zasadil poriadnu "psychickú deku".

44. min: Držíme puk v útočnom pásme, Radivojevič si vymenil pozíciu s Marcelom Hossom a zaujal jeho miesto v prvo útoku. Vzápätí po Demitrovej prihrávke vyskúšal Grotnesa.

43. min: Z našej strany pokračuje opatrný hokej, chýba nám dravosť a ľahkosť z úvodu zápasu. Ďalší strelecký pokus Cháru.

42. min: Viac sa darilo "Stümpelovcom", ktorý zavreli Nórov v tretine, ale Grotnesa neohrozili. Na druhej strane sa prezentoval strelou Bastiansen.

41. min: Prvá formácia Slovenska sa vo svojom úvodnom striedaní nepresadila.

Slovensko - Nórsko 3:3 (3:1, 0:2) - po 2. tretine
Góly: 8. Handzuš (Gáborík, Marián Hossa), 11. Gáborík (Demitra, Chára), 19. Zedník (Stümpel, Pálffy) - 19. Zuccarello-Aaasen (Holos), 28. Vikingstad (Thoresen, Zuccarello-Aaasen), 40. Bastiansen (Olimb, Thoresen)
Strely: 34:12

40. min: Gól - 3:3. Neuveriteľné! V čase 39:59, jedinú desatinu sekundy pred koncom druhej tretiny vyrovnal strelou švihom nikým neatakovaný Bastiansen. Obrovské zlyhanie Slovákov v koncentrácii v závere tretiny.

40. min: Nóri výborne napádajú a Slováci majú veľký problém dostať sa komináciou na dostrel.

39. min: Táto početná výhoda nám vôbec nevyšla, Grotnesa sme vôbec neohrozili.

37. min: Na ľade je naša špeciálna presilovková formácia. Nedarí sa jej však usadiť v útočnom pásme.

37. min: Nóri sú stále mimoriadne nepríjemní, našu akciu však zastavili faulom. Jakobsen si odsedí 2 minúty za držanie.

35. min: Gáborík hľadal pred bránkou Pálffyho, prihrávku však zablokovali nórski obrancovia.

34. min: Prežili sme oslabenie bez gólovej ujmy a situáciu ukľudnil Halák, ktorý schoval puk v lapačke.

33. min: Presilovka Nórov začala veľkým tlakom, Halák aj celá obrana museli likvidovať nebezpečné šance súpera. Nevieme sa vymaniť z nórskeho tlaku.

32. min: Budeme hrať v oslabení. Marián Hossa vylúčený zá hákovanie. Čakajú nás horúce chvíľky.

30. min: Hra sa teraz zrýchlila, útoky sa striedajú na obidvoch stranách. Nóri zacítili šancu na ešte väčšie zdramatizovanie zápasu. Na slovenské hokejky sa "lepí nervozita".

29. min: Nášho súpera gól povzbudil, prvá nórska formácia obstreluje Haláka, ktorý je zatiaľ pozorný.

28. min: Gól - 3:2. Nóri strelili kontaktný gól. Po závare pred našou bránkou dorazil puk korčuľou do našej bránky Vikingstad. Asistencie pre Thoresena a Zuccarella Aasena.

27. min: Individuálne sa presadil Zedník, ktorý zakončil svoju akciu strelou do Grotnesa. Na ľade sa v týchto chvíľach priostrilo, Slováci pritvrdili v osobných súbojoch.

26. min: Slovenskí hokejisti sa nikam neponáhľajú. Už o necelých 24 hodín čaká víťaza zápasu Švédsko, takže je treba potrebné ušetriť čo najviac síl.

25. min: Pásmo vybojoval štvrtý slovenský útok, strelu si pripísal Radivojevič.

24. min: Chára potvrdzuje svoje fyzické parametre pri mantineloch, Nóri v týchto súbojoch nemajú žiadnu šancu. Laumann Ylven sa pustil do slovnej prestrelky s našim obrom v obrane.

23. min: Haláka ohrozil Trygg, na opačnej strane pohrozil Gáborík s Pálffym.

22. min: Kolotoč na ľade teraz rozkrútila prvá slovenská formácia. Nóri sa však ubránili.

21. min: Už po pár sekundách pohrozil strelec nórskeho gólu Zuccarello Aasen, Halák bol na mieste. Následne Šatan výborne zakombinoval so Zedníkom a Grotnes musel zasahovať.

Slovensko - Nórsko 3:1 - po 1. tretine
Góly: 8. Handzuš (Gáborík, Marián Hossa), 11. Gáborík (Demitra, Chára), 19. Zedník (Stümpel, Pálffy) - 19. Zuccarello-Aaasen (Holos)
Strely: 21:2

20. min: V závere prvej tretiny už Slováci kontrolovali puk na svojich hokejkách.

19. min: GÓÓÓL - 3:1. Početná prevaha trvala iba pár sekúnd. Stumpel naservíroval perfektnú prihrávku spoza brány na Zedníka, ktorý strelil svoj druhý gól na turnaji. Druhú asistenciu pripísali Pálffymu.

19. min: Budeme hrať presilovku, za držanie si dvojminútový trest odsedí Trygg.

19. min: Gól - 2:1. Z ojedinelého útoku nečakane udrel Zuccarello Aasen, ktorý na dvakrát dostal puk za Halákov chrbát. Prihrával Holos.

17. min: Nóri sa takmer vôbec nedostávajú k puku, Slováci dominujú vo všetkých činnostiach. Grotnesa opäť nebezpečne ohrozil snajper Gáborík.

15. min: Absolútna prevaha slovenského tímu pokračuje, na výlet sa vybral aj kapitán Chára, ktorý zakončil akciu.

14. min: Hra sa teraz upokojila, Slováci však kontrolujú dianie na ľade. Bartečkove miesto v druhom útoku zaujal Šatan.

12. min: Dlhá presilovka Slovenska sa končí.

11. min: GÓÓÓL - 2:0. Marián Gáborík šikovným tečom Demitrovej prihrávky s prehľadom prekonal Grotnesa. Asistencia aj pre Cháru.

9. min: Stále trvá slovenská presilovka, Chára svojim delovkami skúša odolnosť Nórov.

8. min: Skóre mohol zvýšiť po samostatnom nájazde Pálffy, ktorý však Grotnesa neprekonal.

8. min: GÓÓÓL 1:0 - Okamžite prichádza prvý gólový trest. Skóre otvára Michal Handzuš, ktorý dorazil strelu Gáboríka. Asistenciu si pripísal aj Marián Hossa.

7. min: Začala naša päťminútová presilovka.

7. min: Bartečko teraz inkasoval mimoriadne tvrdý hit lakťom do hlavy od Tollefsena a jeho bezvládne telo padlo na ľad, z hlavy sa mu valí obrovské množstvo krvi! Slovenský útočník stále leží na ľade a je ošetrovaný. Tollefsen samozrejme inkasoval trest 5 + DKZ.

6. min: Aktínvy Gáborík vyslal už druhú strelu do priestoru brány, následne sa prezentoval aj Jurčina, ktorého pokus skončil na žrdi.

5. min: Náš prvý útok sa pokúšal založiť postupnú útok, ale nepodarilo sa mu usadiť pred Grotnesom.

4. min: Do našej obrannej tretiny sa prvýkrát dostali aj Nóri, ktorí vyskúšali pozornosť Haláka.

3. min: Zedník s Bartečkom a Hanzušom zatlačili Nórov v obrannom pásme, výraznú šancu si však nevytvorili.

2. min: Gáborík využil svoju rýchlosť a po prvýkrát ohrozil nórskeho brankára Grotnesa.

1. min: Zápas sa začal, Slováci v bielych dresoch, Nórsko v červených.

Slovensko: Halák - Meszároš, Chára, Ľ. Višňovský, Štrbák, Jurčina, Sekera - Marián Hossa, Demitra, Marcel Hossa - Pálffy, Stümpel, Gáborík - Zedník, Handzuš, Bartečko (7. Cibák) - Šatan, T. Kopecký, Radivojevič

Nórsko: Grotnes - Trygg, T. Jakobsen, Holos, Tollefsen, Bonsaksen, Lund - Zuccarello Aasen, Vikingstad, Thoresen - J. Andersen, Hansen, Roymark - Olimb, Bastiansen, Holtet - K. Forsberg, Spets, Laumann Ylven

Víťaza duelu čaká vo štvrťfinále Švédsko, ktoré zatiaľ na turnaji nezaváhalo a predvádza tradičný poctivý hokej. Kto vyzve "tri korunky" do bitky o semifinále? Potvrdia naši hokejisti výborný vstup do prestížneho turnaja? Presadí sa konečne veterán Pálffy? Udrží Jaroslav Halák čisté konto? Exploduje strelecky Marián Gáborík?

To všetko zistíte v našom ONLINE prenose od 6:00!

• Zdroj: športky, SITA, TASR