Fanúšikovia ostali smutní, ale veria v bronz

Slovenskí hokejisti si zahrajú o bronzovú medailuSlovenskí hokejisti si zahrajú o bronzovú medailu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Smutnú atmosféru medzi fanúšikmi po prehre Slovenska v semifinálovom zápase na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri domácou reprezentáciou vystriedala túžba po bronze z hokejového turnaja v olympijskom Vancouveri.

"Škoda, ale verím, že v nedeľu zdoláme Fínov," povedal po záverečnom hvizde rozhodcu Bratislavčan Peter, ktorý približne s dvoma stovkami fanúšikov povzbudzoval od pol štvrtej ráno slovenských hokejistov v centre Bratislavy na Námestí SNP. To sa zaplnilo výrazne menej ako sa očakávalo.

Nálada bola v prvých dvoch tretinách chvíľkami komorná. Kanadskí hráči nepustili slovenských hokejistov do šancí, viacerí fanúšikovia boli sklamaní a po druhej tretine z námestia odišli. Oživenie pred veľkoplošnou obrazovkou prišlo s gólom Ľubomíra Višňovského v polovici tretej tretiny. Námestie ožilo, nádej priniesol gól Michala Handzuša päť minút pred koncom zápasu. Slováci znížili na rozdiel jedného gólu na 2:3. Záverečnému tlaku zverencov Jána Filca nepomohlo ani "sústredené povzbudzovanie“ na diaľku.

Súboj o bronz absolvujúcu slovenskí hokejisti v noci zo soboty na nedeľu o 4.00 h SEČ proti Fínom, ktorí prehrali v prvom semifinálovom zápase s USA 1:6.