VIDEO Hamšík gólom zachránil remízu Neapolu

Marek HamšíkMarek Hamšík Zdroj: SITA-AP

RÍM - Futbalisti aktuálne tretieho tímu najvyššej talianskej futbalovej súťaže AS Rím remizovali na pôde SSC Neapol 2:2. Rimania viedli tesne pred koncom 2:1, no v poslednej minúte rozhodca odpískal pokutový kop pre domáci Neapol.

K exekúcii sa postavil Marek Hamšík a rozhodol o deľbe bodov. Pre slovenského futbalistu to bol už deviaty gól v tejto sezóne, naposledy skóroval ešte 20. decembra minulého roka proti Chievu Verona.

Obhajca titulu Inter Miláno zvíťazil na pôde trápiaceho sa Udinese 3:2. Hostia viedli do polčasovej prestávky už 3:1, no v druhom polčase ešte skorigoval na konečných 2:3 Antonio Di Natale. Ten premenil nariadený pokutový kop.

Prenasledovateľ Interu a mestský rival AC tiež zvíťazil, na domácom trávniku zdolal Atalantu 3:1. Prvé dva gólové zápisy zaznamenal brazílsky útočník Alexandre Pato, po prestávke znížil na 1:2 stredopoliar Jaime Valdes Zapata. Poistku pre milánske AC strelil o päť minút neskôr Marco Borriello. Inter má pred AC v tabuľke aj naďalej náskok štyroch bodov.

Palermo prekvapujúco zvíťazilo na pôde turínskeho Juventusu 2:0 a dostalo sa na priebežnú štvrtú priečku v tabuľke. Juventus sa prepadol na šiestu pozíciu. Gólovú prestrelku zažili diváci na štadióne v Janove, kde miestny FC privítal Bolognu. Zápas sa skončil 4:3 pre hostí, pričom hetrik zaknihoval útočník Martins Adailton.

AC Miláno - Atalanta 3:1 (2:0)
Góly: 30. a 41. Pato, 61. Borriello - 56. Valdes, 30 000 divákov

Chievo Verona - Cagliari 2:1 (1:0)
Góly: 33. De Paula, 78. Granoche - 51. Astori, ČK: 60. Marcolini - 71. Nainggolan, 8000 divákov

FC Janov - Bologna 3:4 (2:2)
Góly: 8. a 38. Suazo, 18. Sculli - 28., 57. a 79. Adailton (tretí z pok. kopu), 11. Buscé, 25 395 divákov

Livorno - Siena 1:2 (1:0)
Góly: 10. Lucarelli (z pok. kopu) - 79. Calaio, 90. Maccarone, ČK: 51. Moro (Livorno), 15 000 divákov

SSC Neapol - AS Rím 2:2 (0:0)
Góly: 75. Denis, 90. HAMŠÍK (z pok. kopu) - 59. Baptista (z pok. kopu), 65. Vučinič, 62 000 divákov .

Parma - Sampdoria Janov 1:0 (0:0)
Gól: 54. Zaccardo, 18 964 divákov

Udinese - Inter Miláno 2:3 (1:3)
Góly: 2. Pepe, 52. Di Natale (z pok. kopu) - 5. Balotelli, 21. Maicon, 45. D. Milito, 20 000 divákov

Juventus Turín - Palermo 0:2 (0:0)

Góly: 60. Miccoli, 81. Budan, 20 749 divákov