Dvadsaťjednotka vyhrala v Turecku gólom Sylvestra

Jakub Sylvestr sa postaral o jediný gólJakub Sylvestr sa postaral o jediný gól Zdroj: SITA

ISTANBUL - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov zvíťazili v prípravnom stretnutí v Istanbule nad domácimi rovesníkmi z Turecka 1:0. Na Štadióne Aliho Samiho Yena sa o jediný gólový moment postaral v 67. min útočník Slovana Bratislava Jakub Sylvestr.

 

Pre mladých Slovákov bol duel v krajine "polmesiaca" vhodnou previerkou pred ďalšími vystúpeniami v kvalifikácii ME 2011, v ktorej sa zverenci trénera Borisa Kitku najbližšie predstavia 19. mája na chorvátskej pôde.

 

V aktuálnej tabuľke 7. skupiny patrí výberu SR "21" po piatich odohraných zápasoch 2. miesto s 10 bodmi (bilancia 3 - 1 - 1), s dvojbodovým odstupom práve za tímom Chorvátska.


Turecko "21" - Slovensko "21" 0:1 (0:0)
Gól: 67. Sylvestr

 

SLOVENSKO: Dúbravka (70. M. Chudý) - Gergel (90. Chupáč), Jánošík, M. Baran, Čikoš (90. Juhar) - Mak (46. Štepanovský), F. Kiss (60. R. Procházka), Grendel, Michal Ďuriš (60. M. Gallo) - Sylvestr (70. P. Katona), Lačný (46. M. Kuzma)

 

Boris Kitka (tréner SR "21"): "Dnešný duel určite splnil moje očakávania. Vzhľadom na silu tureckého futbalu a zloženia ich tímu aj v tejto vekovej kategórii sme dosiahli výborný výsledok. V Turecku sa nepodarí zvíťaziť každému, musíme však zostať nohami na zemi. Nechcem nikoho po individuálnej stránke vyzdvihnúť, chlapci podali dobrý, kolektívny výkon. V zápase sme sa dostali v určitých fázach aj pod tlak, našťastie, smerom dozadu sme pracovali spoľahlivo. Samozrejme, že sa vyskytli aj chyby, najmä v prechodovej fáze. Do májového kvalifikačného zápasu v Chorvátsku sa budeme snažiť ich odstrániť a pracovať na zlepšení. S vystúpením mojich zverencov na horúcej tureckej pôde som však veľmi spokojný."

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy