Gáborík možno už v sobotu proti Washingtonu
Marián Gáborík Zdroj: SITA NEW YORK - Tím zámorskej hokejovej NHL New York Rangers sa už v najbližšom sobotňajšom stretnutí proti Washingtonu môže spoľahnúť na služby slovenského útočníka Mariána Gáboríka.
Gáborík vynechal oba zápasy jazdcov po olympijskej prestávke a hovorilo sa o jeho problémoch so slabinami, ktoré si mal zraniť v zápase s Kanadou v semifinále olympijského turnaja. Krídelník, ktorý sa vo Vancouveri prezentoval ziskom 5 bodov (4+1), posilní útočné rady zverencov trénera Johna Tortorellu. Tím z Madison Square Garden bude čeliť najsilnejšej ofenzíve celej profiligy na čele s hviezdnym Alexandrom Ovečkinom.
"V perfektnom svete by som ešte chvíľu počkal. Pred nami je však posledných osemnásť stretnutí sezóny a potrebujeme body. Chcem byť súčasťou mužstva," uviedol Gáborík, ktorý sa však ešte necíti stopercentne pripravený.
Nepočítajúc jeho 4 minúty v dueli s Pittsburghom 12. februára vynechal rodák z Trenčína pre zranenie nohy a slabín 5 stretnutí Rangers v rade. Napriek tomu jazdci dokázali streliť v zápasoch bez držiteľa viacerých klubových štatistických rekordov Minnesoty priemerne 3,4 gólu na jedno stretnutie a spolu s Gáboríkom bude New York ešte silnejší. Trojka vstupného draftu v roku 2000 nastrieľala v 58 doterajších dueloch 35 gólov a pridala aj 34 asistencií. Viac ako 65 stretnutí v sezóne odohral počas doterajšieho pôsobenia v najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete Gáborík iba jediný raz.
"Je dôležitou súčasťou nášho tímu," uviedol brankár Rangers Henrik Lundqvist a pokračoval: "Pridáva do všetkých našich herných činností ďalší level." Gáborík vo štvrtok korčuľoval približne pol hodinu. V piatok už s mužstvom trénoval normálne.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: SITA


































































































