VIDEO Chelsea a ManU deklasovali svojich súperov

Lampard, Anelka a Malouda sa tešia z vysokej výhryLampard, Anelka a Malouda sa tešia z vysokej výhry Zdroj: SITA

LONDÝN - V sobotňajších stretnutiach 32. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže sa zrodilo niekoľko zaujímavých výsledkov. Stretnutie medzi londýnskou Chelsea a Aston Villou bolo predstavením jedného muža - Franka Lamparda.

Reprezentačný stredopoliar Albiónu strelil štyri góly a výraznou mierou prispel k debaklu birminghamského mužstva 7:1. Ďalšie góly "The Blues", ktorí sa aspoň na pár hodín dostali opäť na čelo tabuľky pred Manchester United, zaznamenali Florent Malouda a Salomon Kalou.

"Som veľmi hrdý, že sa mi podarilo streliť štyri góly. Počas piatkového tréningu som zahodil niekoľko penált a keďže viem, že Brad Friedel je veľmi dobrý gólman, som rád, že sa mi ho podarilo prekonať aj z bieleho bodu," vyhlásil Lampard, ktorý dva zo štyroch gólov v stretnutí strelil práve z pokutových kopov. Lampard zároveň prekonal hranicu 150 presných zásahov v drese Chelsea.

Mužstvo vedené Talianom Carlom Ancelottim sa vysokým víťazstvom pozitívne naladilo pred budúcotýždňovým šlágrom Premier League na ihrisku Manchestru United, v ktorom sa môže jeden z dvoch najväčších kandidátov na zisk majstrovského titulu posunúť bližšie k jeho získaniu.. Naopak, pre mužstvo Aston Villy je potupná prehra 1:7 najhoršou v najvyššej súťaži za ostatných 23 rokov.

Nezaváhal ani najväčší rival Londýnčanov v boji o domáci titul Manchester United, ktorý si z Boltonu odviezol tiež tri body. Červení diabli viedli do polčasovej prestávky vlastným gólom domáceho Samuela 1:0, v druhom dejstve potom Dimitar Berbatov dvoma presnými zásahmi poistil náskok zverencov Alexa Fergusona a posledný klinec do rakvy Wanderers zatĺkol v 82. min Darron Gibson.

Slovenský krídelník Vladimír Weiss ml. sa neobjavil v zostave Boltonu, celý duel presedel na lavičke náhradníkov. Mužstvo z Old Traffordu má momentálne na čele Premier League 72 bodov, Chelsea zaostáva o jediný bod.

Ďalší adept na majstrovský titul Arsenal Londýn len remizoval na pôde Birminghamu City 1:1. Kanonieri viedli od 81. min po góle Francúza Samira Nasriho, deľbu bodov zariadil v poslednej minúte niekdajší kráľ strelcov Premier League Kevin Phillips.

V ďalších stretnutiach využili výhodu domáceho prostredia Tottenham a Hull City, keď obe mužstvá vyhrali 2:0 nad Portsmouthom, resp. Fulhamom.

Naopak, West Ham United prehral v priebehu týždňa už druhý zápas na domácej pôde, keď po Wolverhamptone si všetky body z Upton Parku odviezol aj Stoke City.

Birmingham City - Arsenal Londýn 1:1 (0:0)
Góly: 90. K. Phillips - 81. S. Nasri, 27 039 divákov

Hull City - FC Fulham 2:0 (1:0)

Góly: 17. Bullard (z 11 m), 48. Fagan, 24 361 divákov

FC Chelsea - Aston Villa 7:1 (2:1)
Góly: 15., 44., 62. a 90. Lampard (druhý a tretí z 11 m), 57. a 68. F. Malouda, 83. S. Kalou - 29. Carew, 41 825 divákov

Tottenham Hotspur - FC Portsmouth 2:0 (2:0)
Góly: 27. Crouch, 41. N. Kranjčar, 35 870 divákov

West Ham United - Stoke City 0:1 (0:0)
Gól: 69. Fuller, 34 564 divákov

Wolverhampton - Everton 0:0