VIDEO Chicago vyrovnalo, Pittsburgh už vedie

Peter Budaj gratuluje Andersonovi k čistému kontuPeter Budaj gratuluje Andersonovi k čistému kontu Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenskí hokejisti sa v bodových štatistikách z nedeľných zápasov NHL neobjavili. Chicago s Mariánom Hossom a Tomášom Kopeckým v zostave zvíťazilo nad Nashville 2:0 a vyrovnalo stav série na 1:1. Marián Hossa bol najčastejšie strieľajúcim hráčom zápasu, ale ani jeden z jeho šiestich pokusov v bránke súpera neskončil.

V súboji Colorada so San Jose diváci za 60 min gól nevideli, a tak sa muselo predlžovať. Predĺženie však trvalo iba 51 sekúnd, keď presne namieril Ryan O'Reilly a rozhodol o víťazstve Colorada, ktoré sa zároveň ujalo vedenia v sérii 2:1.

V súboji Colorada so San Jose diváci za 60 min gól nevideli, a tak sa muselo predlžovať. Predĺženie však trvalo iba 51 sekúnd, keď kurióznym gólom rozhodol o víťazstve Colorada Ryan O'Reilly a "lavína" sa ujala vedenia v sérii 2:1. Iba 19-ročný mladík sa radoval po tom, čo v rohu klziska zblokoval prihrávku smerujúcu za bránku od obrancu "žralokov" Dana Boyla a puk sa dostal až za chrbát gólmana Jevgenija Nabokova. Ani sám center Avalanche si pritom nevedel vysvetliť, ako sa mu podarilo streliť tento veľmi dôležitý gól: "Nie každý presný zásah je výstavným kusom. Odrazený puk skákal povedľa bránkovej čiary a my sme nakoniec vyhrali. V nič lepšie som ani nemohol dúfať. Iba som sa snažil byť dôsledný a hokejkou znepríjemniť súperovi život. Potom to tam padlo. Nevedel som, čo si mám myslieť. Naozaj som tomu nemohol uveriť."

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Philadelphia - New Jersey 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) - stav série 2:1

Góly: 9. Giroux (Timonen, Pronger), 22. M. Richards (Carcillo), 64. Carcillo (M. Richards, Gagne) - 8. Rolston (Kovaľčuk, Zajac), 37. Rolston (Kovaľčuk, Eliáš). Vylúčení: 9:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:19, brankári: Boucher - Martin Brodeur. Diváci: 19 957.

Ottawa - Pittsburgh 2:4 (0:1, 1:2, 1:1) - stav série 1:2

Góly: 22. Fisher (Regin, Cullen), 53. Cullen (Alfredsson, Spezza) - 2. Ponikarovskij (Dupuis, Gončar), 26. Malkin (Talbot), 40. Crosby (Cooke, Guerin), 45. Guerin (Kunitz, Crosby). Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: J. Ruutu na 10 za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:24, brankári: Elliott - Fleury. Diváci: 20 119.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Chicago - Nashville 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) - stav série 1:1

Góly: 29. Bolland (Toews, P. Kane), 45. P. Kane (Sharp). Vylúčení: 7:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:23, brankári: Niemi - Rinne. Diváci: 22 158.

Detroit - Phoenix 2:4 (1:1, 0:1, 1:2) - stav série 1:2

Góly: 15. Filppula (B. Stuart, Zetterberg), 50. Franzén (Bertuzzi, Zetterberg) - 1. Lepistö (Hanzal, Průcha), 40. Wolski (Lombardi, Stempniak), 49. Průcha (Vrbata, Hanzal), 52. Vrbata (Lombardi, Z. Michálek). Vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:33, brankári: Howard - Bryzgalov. Diváci: 20 066.

Colorado - San Jose 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) - stav série 2:1

Gól: 61. O'Reilly. Vylúčení: 7:3, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 17:51, brankári: Anderson - Nabokov. Diváci: 18 007.

VIDEO Chicago - Nashville 2:0

VIDEO Philadelphia - New Jersey 3:2

• Zdroj: SITA, ČTK, nhl.com