VIDEO Hossa prispel k výhre asistenciou

Marián Hossa bol hrozbou pre RinnehoMarián Hossa bol hrozbou pre Rinneho Zdroj: SITA

NEW YORK - V štvrtkových stretnutiach 1. kola play-off NHL sa zo slovákov presadil iba Marián Hossa. Ten prispel asistenciou k dôležitej výhre Chicaga na ľade Nashvillu, po ktorej Blackhawks vyrovnali stav série na 2:2. Tomáš Kopecký si do štatistík pripísal jednu strelu a dvojminútový trest.

Prvým postupujúcim klubom sa stala Philadelphia, ktorá vďaka dvom gólom Girouxa (pridal aj asistenciu) vyhrala piaty súboj s New Jersey a môže čakať na svojho súpera.

Situáciu si skomplikoval obhajca trofeje z Pittsburghu, ktorý mohol v domácom prostredí rozhodnúť o postupe. V dramatickom zápase s Ottawou sa rozhodlo až v treťom predĺžení, keď nádej pre Ottawu rozdúchal v 108. minúte Carkner.

Prvýkrát si v tohtoročnom play-off zachytal Peter Budaj. V piatom zápase série so San Jose nahradil na záverečných 9 minút v bránke Andersona a zo štyroch striel pustil za svoj chrbát jeden puk, keď ho prekonal Marleu. Coloradu tento súboj nevyšiel a prehralo vysoko 0:5. Útočník Marek Svatoš ohrozil gólmana San Jose troma strelami a mal na konte jeden mínusový bod.

New Jersey - Philadelphia 0:3 (0:1, 0:2, 0:0) - konečný výsledok série 1:4
Góly: 4. Briere (Giroux, M. Richards), 32. Giroux (M. Richards), 34. Giroux (Hartnell, Briere). Vylúčení: 10:11, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:21, brankári: Martin Brodeur - Boucher. Diváci: 17 625.

Pittsburgh - Ottawa 3:4 po predĺžení (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1) - stav série 3:2
Góly: 19. Letang (Guerin, Malkin), 39. Kunitz (Crosby, Guerin), 50. Crosby (Malkin) - 11. Fisher (Karlsson, Spezza), 12. J. Ruutu (Foligno, Ch. Kelly), 51. Regin (Spezza, Karlsson), 108. Carkner (Alfredsson, Fisher). Vylúčení: 8:9, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 59:44, brankári: Fleury - Leclaire. Diváci: 17 132.

Nashville - Chicago 0:3 (0:1, 0:2, 0:0) - stav série 2:2
Góly: 11. Sharp (P. Kane, Toews), 33. Toews (MARIÁN HOSSA, Bickell), 37. Sharp (Hjalmarsson, Sopel). Vylúčení: 3:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:30, brankári: Rinne - Niemi. Diváci: 17 113.

San Jose - Colorado 5:0 (0:0, 3:0, 2:0) - stav série 3:2
Góly: 29. Couture (Heatley, Marleau), 31. Pavelski (Boyle, Setoguchi), 36. Helminen (Nichol, Murray), 51. Couture (Clowe, Setoguchi), 54. Marleau (Heatley, Demers). Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: McLeond na 5 min za napadnutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:28, brankári: Nabokov - Anderson (52. BUDAJ). Diváci: 17 562.

• Zdroj: SITA, ČTK, nhl.com