Dubnica získala dôležité body, vyhrala s Nitrou

Tomáš Bruško a Miloš ŠimončičTomáš Bruško a Miloš Šimončič Zdroj: SITA

DUBNICA - Od začiatku to bolo zaujímavé stretnutie, v ktorom predovšetkým domáci chceli získať všetky tri body. V 4. min strieľal z voleja E. Ľupták, no Hroššo loptu bezpečne vyrazil. V ofenzíve hostí operovali okrem Ráka aj Hodúr s Valentom a práve táto trojica pripravila nebezpečnú šancu, ktorú zakončil Hodúr.

V 12. min bol blízko k skórovaniu domáci Šulek, o dve minúty na to Ondrášov center smerujúci na Fila odkopol Štetina. Dubnica sa snažila neustále útočiť, dostávala sa do sľubných šancí, ale zakončenie sa nikomu z jej hráčov nedarilo. Nevyšlo to Vavríkovi ani Filovi. Hostia z Nitry veľmi dobre bránili, hoci tréner Galád nabádal jeho zverencov na zvýšenie obrátok. Dve minúty pred koncom polčasu pripravili nepresnou rozohrávkou domáci príležitosť Šimončičovi, brankár Bajza však nemal so strelou žiadne problémy.

V 46. min zahodil Porázik z dvoch metrov obrovskú šancu a potom nevyužil ďalšiu príležitosť na skórovanie Filo. Do hry domácich sa vkradla nervozita, čo Nitrania využili a postupne prebrali réžiu hry. Do bočnej siete strieľal Mikuš a aktivitu vyvíjal aj ďalší striedajúci hráč, 191 cm vysoký Šimonek. Keď sa zdalo, že futbalistom Dubnice odchádzajú sily, prišiel v 86. min rozhodujúci moment. Za faul na Fila premenil pokutový kop Bruško - 1:0. Záverečné minúty priniesli dramatické momenty, domáci však zisk dôležitých troch bodov v boji o záchranu v Corgoň lige už nepustili z rúk.

MFK Dubnica - FC Nitra 1:0 (0:0)
Gól: 86. Bruško (z pok. kopu), ŽK: 26. Porázik - 35. Martin Tóth, rozhodovali: Horváth - E. Weiss, Kubačka, 1970 divákov

Dubnica: P. Bajza - Beňo, Chupáč, Nosek, Ondráš - Šulek (81. Gorelka) - J. Vavrík, Bruško, E. Ľupták (63. Augustíni) - Porázik (67. Tubonemi), M. Filo ml.

Nitra: Hroššo - Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, Burák - J. Leško (81. S. Bališ), I. Hodúr (75. Šimonek), Šimončič, T. Kóňa - R. Valenta (59. Matúš Mikuš), Rák

Peter Gergely (tréner Dubnice): "V zápase sme chceli viac zvíťaziť ako súper. Sme v ťažkej situácii, preto prišla nervozita a z nej vyplývali aj následné chyby. Mali sme viaceré vyložené šance, ktoré sme nevyužili, napokon po zákroku súpera na Fila dal Bruško rozhodujúci gól. Víťazstvo sme si zaslúžili."

Ivan Galád (tréner Nitry): "Bol to priemerný zápas, ku ktorého kvalite sme ani my neprispeli. Vieme hrať lepšie. Chcem len dodať, čo som počul pri našej striedačke. Domáci hráči chodili za rozhodcom so slovami: ´pískni niečo, lebo v Košiciach je 1:0´."