VIDEO Hossa rozhodol, skóroval aj Kopecký

Rozhodujúci moment piateho dueluRozhodujúci moment piateho duelu Zdroj: SITA

CHICAGO - Slovenský hokejista Marián Hossa z Chicaga prelomil svoje strelecké trápenie v play-off NHL a svojim prvým gólom v sérii s Nashvillom rozhodol predĺženie piateho stretnutia 1. kola. Hossa najskôr v závere riadneho času nepremenil tutovku, potom si odpykal päťminútový trest, aby po naskočení z trestnej lavice už v predĺžení svoj prvý dotyk s pukom premenil na víťazný gól.

Trenčiansky odchovanec usmernil odrazený puk do opustenej časti bránky Nashvillu. Chicago, za ktoré skóroval aj Tomáš Kopecký, vedie v sérii s Predators 3:2 na zápasy. Hossu vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

"Za svoj zákrok v závere riadneho hracieho času sa musím ospravedlniť. Uznanie si zaslúžia moji spoluhráči, ktorí v oslabení skvele bránili. Pre mňa to bol jeden z najdlhších pobytov na trestnej lavici. Lepší záver som si nevedel napokon ani predstaviť," povedal po stretnutí Hossa, ktorý však za svoj zákrok na Dana Hamhuisa ešte môže čeliť disciplinárnemu konaniu.

Postup do 2. kola si vybojovali v sobotu Pittsburgh a San Jose. Obhajcovia Stanleyho pohára z Pittsburghu vyradili Ottawu 4:2 na zápasy, San Jose si zasa rovnakým pomerom poradilo v sérii s Coloradom. Sharks vyhrali posledný duel v Denveri 5:2, za domácich bol úspešným strelcom Marek Svatoš.

Západná konferencia - 1. kolo:

Colorado - San Jose 2:5 (0:1, 1:0, 1:4) - konečný stav série: 2:4

Góly: 27. SVATOŠ (Cumiskey, Foote), 45. Yip (P. Šťastný, Galiardi) - 1. Pavelski (Clowe, Blake), 48. Boyle (Heatley, Pavelski), 49. Pavelski (Clowe, Murray), 60. Setoguchi (Murray, Boyle), 60. Murray (Thornton, Mitchell). Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 18:32, brankári: C. Anderson - Nabokov. Diváci: 18 007.

Chicago - Nashville 5:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0) - stav série: 3:2

Góly: 10. Ladd (Seabrook, Versteeg), 15. Hjalmarsson (Kane, Toews), 37. KOPECKÝ (HOSSA, Hjalmarsson), 60. Kane (Toews, Seabrook), 65. HOSSA (Sopel, Bolland) - 7. Legwand (Sullivan, J. Ward), 38. J. Ward (Legwand), 42. Erat (Dumont, Grebeškov), 52. Erat (Grebeškov, Klein). Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Hossa (CHIC) 5 min za narazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1. Strely na bránku: 32:21, brankári: Niemi - Rinne. Diváci: 22 115.

Východná konferencia - 1. kolo:

Ottawa - Pittsburgh 3:4 po predĺžení (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1) - konečný stav série: 2:4

Góly: 6. Cullen (Alfredsson, Volčenkov), 22. Neil (Kelly, J. Ruutu), 30. Alfredsson (Cullen, Fisher) - 31. Cooke (J. Staal, Dupuis), 48. Guerin (Goligoski, Malkin), 53. Cooke (Eaton), 70. Dupuis (J. Staal). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:43, brankári: Leclaire - Fleury. Diváci: 20 122.

• Zdroj: SITA, nhl.com