Šláger Ostrava - Sparta vypredaný za deň!

Fanúšikovia Baníku OstravaFanúšikovia Baníku Ostrava Zdroj: hooligans.cz

OSTRAVA - Priamy súboj o prvé miesto v ligovej tabuľke medzi futbalistami Ostravy a Sparty sa v nedeľu odohrá na vypredaných Bazaloch. Hneď v prvých hodinách predpredaja sa na predajných miestach vytvorili niekoľko stometrové rady a počas necelých ôsmich hodín bol štadión s kapacitou 17 372 miest úplne vypredaný.

 

Ostrava zažila najväčší dopyt po vstupenkách od majstrovskej sezóny 2004. Mániu priživil aj pondelňajší úspech Baníka, ktorý v dohrávke 26. kola zvíťazil vo Vršoviciach nad Bohemians 1905 1:0 a bodovo sa dotiahol na vedúcu Spartu. Už pred začiatkom predpredaja sa tak tvorili dlhé rady fanúšikov.

 

"Teraz to vyzerá asi tak, že kapacitu štadióna by sme naplnili možno dvojnásobne. Hlavná tribúna bola vypredaná okamžite, zvyšok lístkov na nekrytú tribúnu sme predali do piatej hodiny popoludní. Aj keď sa záujem dal čakať, nepredpokladali sme, že bude až tak obrovský," povedal manažér Baníka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy Igor Bruzl.

 

S pribúdajúcim časom rástli aj rady ľudí. Pred klubovým fanshopom v centre Ostravy prví záujemcovia stanovali už štyri hodiny pred otvorením. Dlhočízny rad sa postupne natiahol až na niekoľko stoviek metrov.

 

"Prišiel som rovno z vlaku z výjazdu na Bohemku. Zašli sme na pivo a potom rovno sem, pretože mi bolo jasné, že zrazu bude každý Ostravák hrdý baníkovec a nastane boj o lístky. Musím povedať, že ma naše vedenie milo potešilo tým , že predpredaj začal až v utorok a nie v pondelok. Všetci, ktorí boli na Bohemke, mali šancu si vstupenku kúpiť," povedal jeden zo šťastných majiteľov vstupenky.

 

Bazaly budú znovu úplne vypredané po necelých dvoch rokoch. Kapacita 17 372 miest bola naposledy zaplnená v záverečnom kole predposlednej sezóny, kedy Baník doma zdolal Bohemians 1905 2:0 a z tretieho miesta si zabezpečil postup do Pohára UEFA. Pravidelne býval ostravský štadión vypredaný počas jari v majstrovskej sezóne 2003/04.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: hooligans.cz
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy