Slovan vyhral v D.Strede, šanca na titul žije

Aleksandar Bajevski a hráč Slovanu Milan Ivan Aleksandar Bajevski a hráč Slovanu Milan Ivan Zdroj: SITA

DUNAJSKÁ STREDA - Pred výkopom stretnutia sa spustil lejak a dôležité stretnutie sa hralo za vytrvalého dažďa. Náročný terén sťažoval situáciu všetkým aktérom a priniesol viaceré kuriózne situácie.

Ako prvý trafili do priestoru bránky domáci futbalisti - po centri Helíska hlavičkoval pod brvno Bajevski, Putnocký volil istotu a loptu vyrazil. Po tomto momente prevzal taktovku Slovan a väčšina prvého polčasu sa odohrávala na domácej polovici. V 7. min Ivana zahral z priameho kopu signál a Breznaníkovu strelu z 12 m skrotil Novota na dvakrát. Po ďalšom Ivanovom priamom kope odvrátil Koejoe len pred voľného Sylvestra, ktorý zo šestnástky vystrelil nad. V 11. min po peknom trojuholníku hostí Ivana našiel Sylvestra, ktorý v čistej šanci z pár krokov trafil brvno. V 33. min delovku Salátu z priameho kopu vyrazil Novota na roh. V 38. min Božič krížnym centrom vysunul Breznaníka, ktorý našiel hlavu Sylvestra, ten však namieril nad prázdnu bránku. Do tretice sa Sylvestr ocitol v tutovke v 43. min, keď si na hranici ofsajdu prevzal loptu, sám pred Novotom však namieril len do bočnej siete. Slovan korunoval svoju snahu gólom do šatne - center Breznaníka obranca Németh odhlavičkoval priamo na Ivanovu nohu a technický oblúčik záložníka hostí skončil v pravom hornom rohu bránky Dunajskej Stredy.

V druhom polčase sa Slovan zameral na defenzívu a vyrážal do rýchlych protiútokov. Pri jednom z nich unikol po pravej strane Had, našiel voľného Masaryka, ktorý vystrelil vedľa. Sylvestrovu delovku z ďalšej rýchlej kontry vyrazil Novota na roh. Hosťujúci útočník Jakub Sylvestr nazbieral za šesť minút dve žlté karty a predčasne putoval pod sprchy. Po tomto momente sa začali viac presadzovať domáci, výraznejšiu šancu si ale nevypracovali. Ich tlak ukončila 76. min, keď Halimi v strede ihriska trafil do tváre Masaryka a dostal červenú kartu. Víťazstvo Slovana je zaslúžené.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)
Gól: 44. Ivana, ŽK: 35. Marcin, 54. Sariyar, 73. Bajevski - 51. Breznaník, 58. Sylvestr, 69. Had, ČK: 76. Halimi za úder lakťom do tváre protihráča - 64. Sylvestr po druhej ŽK, rozhodovali: Samotný - E. Weiss, Vorel, 1975 divákov

D. Streda: Ján Novota - Helísek (83. Pajič), Marcin, Nikolič (90. K. Németh), Zs. Németh - Sariyar, Halimi, Palla, Yavarzadeh - Bajevski, Koejoe (59. Seelaus)

Slovan: Putnocký - Dobrotka, Saláta, Jánošík, Had - Ivana (73. Obžera), Guédé, Božič, Breznaník (90.+ Štepanovský) - Masaryk (78. M. Kuzma), Sylvestr.

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "V I. polčase bol Slovan lepší a zaslúžene sa ujal vedenia. Pre nás bolo nešťastím, že gól padol tesne pred prestávkou. Potom to bolo vyrovnanejšie a otvorenejšie. Po vylúčení Sylvestra sme konečne začali hrať futbal, lenže vážnejšiu šancu sme si nevypracovali."

Štefan Horný (tréner Slovana): "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, vypracovali sme si množstvo šancí po brejkových situáciách a už v 20. minúte mohlo byť 3:0 v náš prospech. Gól nás však stál veľa síl. V II. polčase sme sa snažili rozhodnúť, lenže nám nevychádzala finálna fáza. Po červenej karte Sylvestra Dunajská Streda ožila, ale vyhrali sme zaslúžene."