Prešov zdolal Trnavu rozdielom triedy

Michael Cury Neto a Michal Piter - BučkoMichael Cury Neto a Michal Piter - Bučko Zdroj: SITA

PREŠOV - Prešovčania sa po piatich prehrách dostali k pásmu zostupu, a preto potrebovali bodovať. Už v 1. min ohrozil gólmana hostí Slovenčiaka strelou spoza šestnástky agilný Poliaček.

Vzápätí mal Prešov ďalšiu šancu: do šestnástky sa sám rútil Belejík, ale lopta mu pred zakončením odskočila. Tatran stupňoval tlak. Obrovskú šancu mal v 20. min Katona, lenže Slovenčiak skvelým vybehnutím za šestnástku odkopol loptu do bezpečia. O dve minúty neskôr to skúšal znovu Katona strelou spoza šestnástky, ale trnavský brankár stál na správnom mieste a loptu vyboxoval. Na druhej strane to skúšal Guldan, lenže jeho prudká strela letela tesne nad Muchovu bránku. Domáci až príliš chceli streliť gól, a to akoby im zväzovalo nohy. Šance nepremenili ešte Poliaček, Belejík a Katona. Trnava v I. polčase herne sklamala.

Druhý polčas začal Tatran tlakom. V 49. min spálil domáci Belejík stopercentnú šancu, keď z piatich metrov netrafil bránku. Trnava sa len sporadicky dostávala pred šestnástku domácich. V 55. min však mohli hostia viesť, ale tutovku spálil Nascimento. Na druhej strane nepochodili Poliaček a Katona. V 60. min išiel Tatran do vedenia, keď Papajov rohový kop dostal do bránky hlavou Hanek - 1:0. O šesť minút neskôr už mohlo byť 2:0, ale Belejíkovu hlavičku vyškriabal na roh brankár Slovenčiak. "Koňare" boli pri chuti a Hanek spálil ďalšiu tutovku domácich. V 75. min urobil hrubú chybu domáci Farbák a Procházka opečiatkoval ľavú žrď Muchovej bránky. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 77. min, keď na 2:0 zvyšoval Piter-Bučko. V 88. min už viedol Tatran 3:0, keď po centri Papaja hlavičkoval do bránky Vršajevič. Tatran po vynikajúcom výkone vyhral rozdielom triedy 3:0 a prerušil sériu piatich prehier. Trnava herne sklamala, víťazstvo domácich bolo zaslúžené.

1. FC Tatran Prešov - FC Spartak Trnava 3:0 (0:0)
Góly: 60. Hanek, 77. Piter-Bučko, 88. Vršajevič, ŽK: 5. Josl - 64. Schmidt, 72. Kožuch, ČK: 90. Slovenčiak (Trnava) za faul mimo šestnástky, rozhodovali: Horváth - Brendza, Petríček, 1494 divákov

Prešov: J. Mucha st. - Ščasný, Farbák, Hanek, Josl - Piter-Bučko, Prekop - Papaj, M. Poliaček (71. Vršajevič), P. Katona (89. Bernardo) - Belejík (81. Guba)

Trnava: Slovenčiak - Súkenník, Banovič, Kožuch, Juhász (60. Štyvar) - Koro Kone (10. Neto), R. Procházka, Kopúnek, Mikovič (46. Schmidt) - Nascimento dos Santos "Pítio", M. Guldan

Roman Pivarník (tréner Prešova): "S výsledkom som spokojný. V prvom polčase sme boli nervózni, ale druhý polčas bol podľa našich predstáv. S disciplínou hráčov som spokojný. Myslím si, že výsledok je zaslúžený."

Milan Malatinský (tréner Trnavy): "Mrzia ma tri veci: prvá, že máme troch zranených hráčov a Kone má dokonca podozrenie na zlomeninu nohy. Druhá vec je naša nedisciplinovanosť a treťou vecou je prehra rozdielom triedy. Prvý polčas sme ustáli, v druhom sme však inkasovali tri góly a bolo rozhodnuté."