VIDEO Šatanov víťazný gól, skóroval aj Hossa

Miroslav ŠatanMiroslav Šatan Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Boston Bruins sú už iba krôčik od toho, aby po 18 rokoch postúpili medzi štyri najlepšie tímy v play-off zámorskej NHL. "Medvede" v stredu zvíťazili na ľade Philadelphie v 2. kole play-off 4:1 a v sérii vedú už 3:0. Philadelphia viedla od 3. minúty gólom Ashama, ale už po necelých dvoch minútach Boston vyrovnal a o ďalších 94 sekúnd Slovák Miroslav Šatan poslal Bruins do vedenia.

Skúsený slovenský útočník zaznamenal už svoj desiaty bod v play-off. Do kanadského bodovania sa zapísal aj obranca Zdeno Chára, ktorý v 53. min prihrával na Recchiho tretí gól. Výborný výkon predviedol bostonský gólman Tukka Rask, ktorý po rýchlom góle ďalších 34 striel hráčov Philadelphie zneškodnil. Letci ešte nikdy v histórii neotočili sériu, v ktorej prehrávali 0:3. Boston má šancu na prvý postupový mečbal v piatok, opäť na ľade Flyers.

Chicago vyhralo vo Vancouveri v stredu 5:2 a v sérii vedie 2:1 na zápasy. Bodovali aj obaja Slováci v drese Blackhhawks: Marián Hossa strelil svoj druhý tohtosezónny gól v play-off, keď v 48. minúte zvyšoval na 4:2, a asistenciou prispel k úspechu aj Tomáš Kopecký. Hetrikom sa v chicagskom drese blysol Dustin Byfuglien.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Philadelphia - Boston 1:4 (1:2, 0:0, 0:2) - stav série 0:3

Góly: 3. Asham (Giroux, Betts) - 5. Wheeler (M. Hunwick, M. Savard), 6. ŠATAN (Lucic, Krejčí), 43. Recchi (Wheeler, CHÁRA), 59. P. Bergeron. Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:20, brankári: Boucher - Rask. Diváci: 19 688.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Vancouver - Chicago 2:5 (0:2, 2:1, 0:2) - stav série 1:2

Góly: 30. Hansen (Edler, Salo), 40. Burrows (Edler, Salo) - 6. Versteeg (HOSSA, Ladd), 17. Byfuglien (Keith, Toews), 32. Byfuglien (Toews, P. Kane), 48. HOSSA (Sharp, KOPECKÝ), 54. Byfuglien (P. Kane, Toews). Vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše: O'Brien, Burrows - Bolland, všetci 10 min osobný trest, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:35, brankári: Luongo - Niemi. Diváci: 18 810.