Serena Williamsová ôsmykrát v parížskom osemfinále

Serena WilliamsováSerena Williamsová Zdroj: SITA

PARÍŽ - Po mužskej tenisovej jednotke Rogerovi Federerovi postúpila do osemfinále dvojhry na druhom grandslamovom podujatí sezóny Roland Garros v Paríži aj najvyššie nasadená žena Serena Williamsová. Američanka zdolala v súboji 3. kola mladučkú Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú, nasadenú ako dvadsiatu deviatu, za 107 minút 6:1, 1:6, 6:2.

Dvanásťnásobná grandslamová šampiónka týmto víťazstvom odvrátila hrozbu straty postu jednotky, o ktorý ju mohla v prípade celkového triumfu na turnaji pripraviť staršia sestra Venus.

V súboji viacerých zvratov a obratov zahrala mladšia zo sestier Williamsových 34 víťazných úderov, ale aj 27 nevynútených chýb, vrátane 6 dvojchýb, a najmä v druhom sete akoby odišla z dvorca. V jeho závere za stavu 0:5 si nechala dokonca zavolať lekára a zmerať si teplotu, ale v rozhodujúcom dejstve po vyrovnanom úvode ušla súperke na 4:1 a to bol už dostatočný náskok.

Američanka dosiahla jubilejné sté trojsetové víťazstvo v kariére a v Paríži postúpila v desiatej svojej účasti ôsmykrát do osemfinále. Jej vrcholom na antukovom superturnaji bolo celkové víťazstvo v roku 2002. Pavľučenkovová prehrala vôbec prvý trojsetový zápas v tomto roku, doteraz mala bezchybnú bilanciu 8:0. Rodáčka zo Samary a bývalá najlepšia juniorka na svete stále čaká na prienik do osemfinále na podujatí "veľkej štvorky".

Serena Williamsová (1-USA) - Anastasia Pavľučenkovová (29-Rus.) 6:1, 1:6, 6:2