Kvitová deklasovala Wozniackú, suverénna Serena

Petra KvitováPetra Kvitová Zdroj: SITA

LONDÝN - Vo štvrťfinále dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji roka vo Wimbledone (celková dotácia 13,725 milióna libier) nebude chýbať ani obhajkyňa minuloročného triumfu Američanka Serena Williamsová. Svetová ženská tenisová jednotka si poradila s Ruskou Mariou Šarapovovou nasadenou ako šestnástou za 96 minút 7:6 (9), 6:4.

Dvanásťnásobná grandslamová šampiónka si zahrá medzi najlepšími ôsmimi hráčkami na londýnskej tráve deviatykrát. Jej súperkou v boji o postup do semifinále bude Číňanka Na Li. Aj napriek zdanlivo tesnému výsledku Williamsová prestrieľala súperku vo víťazných úderoch 31:14 a na esá 19:3. Obe súperky zhodne päťkrát prehrali svoje podanie.

Mladšej zo sestier Williamsových sa podarilo odplatiť Šarapovovej finálovú prehru z All England Clubu zo sezóny 2004. V celkovej vzájomnej bilancii už vedie Serena nad Šarapovovou 6:2 aj zásluhou platnej série 5:0.

Serena Williamsová (1-USA) - Maria Šarapovová (16-Rus.) 7:6 (9), 6:4

O zatiaľ najväčšie prekvapenie ženskej dvojhry sa postarala Petra Kvitová. Nenasadená česká hráčka prvýkrát v kariére postúpila do štvrťfinále na grandslamovom turnaji, keď doslova sfúkla z dvorca favorizovanú Dánku Caroline Wozniackú, nasadenú ako tretiu 6:2, 6:0. Stretnutie trvalo len 46 minút. Kvitová dominovala vo víťazných úderoch 23:4 a na esá 5:0.

Kvitová (62. v rebríčku WTA Tour) bola doteraz dvakrát v osemfinále na podujatí veľkej štvorky, a to vlani na US Open v New Yorku a v roku 2008 na Roland Garros v Paríži. Aktuálne vo Wimbledone už Kvitová vyradila tri nasadené hráčky: pred Wozniackou (3.) aj turnajovú štrnástku, Bielorusku Viktoriu Azarenkovú a nasadenú dvadsaťtrojku, Číňanku Ťie Čeng.

Dvojhra žien - 4. kolo (osemfinále):
Kaia Kanepiová (Est.) - Klára Zakopalová (ČR) 6:2, 6:4
Petra Kvitová (ČR) - Caroline Wozniacká (3-Dán.) 6:2, 6:0
Kim Clijstersová (8-Belg.) - Justine Heninová (17-Belg.) 2:6, 6:2, 6:3
Venus Williamsová (2-USA) - Jarmila Grothová (Austr.) 6:4, 7:6 (5)
Cvetana Pironkovová (Bulh.) - Marion Bartoliová (11-Fr.) 6:4, 6:4
Vera Zvonarevová (21-Rus.) - Jelena Jankovičová (4-Srb.) 6:1, 3:0 - skreč, Jankovičová odstúpila
Na Li (9-Čína) - Agnieszka Radwanská (7-Poľ.) 6:3, 6:2