Radolský v Trnave buduje nový tím a žiada o trpezlivosť

Dušan RadolskýDušan Radolský Zdroj: SITA

TRNAVA - Hlavný tréner futbalového klubu FC Spartak Trnava Dušan Radolský, ktorý v týchto dňoch buduje nový tím "červeno-čiernych", si na utorkovom stretnutí s novinármi v presscentre Štadióna Antona Malatinského pochvaľoval nedávny výcvikový tábor v Rakúsku (17. - 25. júna).



Podľa bývalého kouča slovenského výberu hráčov do 21 rokov a niekoľkých slovenských i českých mužstiev, ktorý má bohaté skúsenosti aj s pôsobením v najvyššej poľskej súťaži, spartakovci v Rakúsku našli ideálne podmienky na prípravu. Navyše novotvoriaci sa kolektív "bílych andelov" sa predstavil v štyroch medzinárodných stretnutiach, ktoré boli dobrým testom aktuálnej výkonnosti. Do trnavského kádra práve počas tohto zahraničného sústredenia pribudli bývalý slovenský reprezentant Mário Bicák (naposledy hráč maďarského FC ETO Györ) a kmeňový hráč českého SK Kladno Patrik Gross.


Zverenci Dušana Radolského si počas pobytu v Rakúsku zmerali sily s dvoma ruskými klubmi - FC Zenit Petrohrad (1:2), FC Rostov (1:1), s cyperským tímom Anorthosis Famagusta (2:2), ktorý je účastníkom tohoročnej edície Ligy majstrov, ako aj s domácim prvoligistom Mattersburgom (2:0).


"Naše mužstvo pred zápasom s Mattersburgom bolo najväčším prekvapením pre miestneho hlásateľa, ktorý sa na Trnavu dopredu pripravil. Zostal v šoku, keď na ihrisku z kádra, ktorý sa naučil z internetu, našiel na ihrisku iba štyroch hráčov. Aj to je dôkaz toho, že v Trnave sme sa v lete rozhodli pre totálne nový tím, ktorý by mal podľa našich predstáv posunúť futbal v Spartaku vyššie," povedal Dušan Radolský.


"Práve pre tvorbu nového mužstva by sme teraz pred začiatkom nového ročníka Corgoň ligy potrebovali trpezlivosť nie iba od funkcionárov, ale najmä od náročných fanúšikov Spartaka, ktorí si zvykli na tradične vysoké ambície tohto klubu. Preto sa pred začiatkom novej sezóny chceme stretnúť aj s priaznivcami, lebo výborné fanúšikovské zázemie je veľkým plusom futbalového diania v Trnave. Chceme si ich získať, aby pochopili naše zámery a aby nám tiež dopriali čas na budovanie kádra," zdôraznil Dušan Radolský, ktorý doteraz vymenil trinásť hráčov.


V jeho mužstve zatiaľ absentuje stopér Diallo Boubacar, ktorý si v predchádzajúcom klube FC Toulon musel vyriešiť veci okolo prestupu do Trnavy. Do tréningového procesu sa v týchto dňoch postupne zapája aj zranený Koro Kone z Pobrežia Slonoviny, ktorý sa už vystrábil z boľačiek po tvrdom súboji s Tomášom Joslom v poslednom zápase uplynulého ročníka Corgoň ligy 2009/2010 s 1. FC Tatran Prešov. Zdravotné problémy zatiaľ vyradili z letnej prípravy iba 19-ročného odchovanca Spartaka Martina Guldana, ktorý laboruje so

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy