Poprad by KHL v meste privítal: Bolo by to skvelé!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

POPRAD - Hokejový klub HK Poprad potvrdil, že v predchádzajúcich dňoch rokoval s vedením HC Lev Hradec Králové o možnosti pôsobenia českého subjektu v rámci Kontinentálnej hokejovej ligy na zimnom štadióne práve v podtatranskom meste.

 

HC Lev sa usiluje o vstup do KHL už v sezóne 2010/11. "Naše rokovania boli vecné a konkrétne. Dôkladne sme sa zoznámili s celým projektom. Presvedčili sme sa, že klub HC Lev Hradec Králové myslí celú vec veľmi vážne a vynaložil veľké úsilie, aby mohol vstúpiť do Kontinentálnej hokejovej ligy. Splnil všetky podmienky, nielen pre KHL, ale aj pre mesto Poprad a HK Poprad," uviedol v stanovisku výkonný riaditeľ HK Poprad Tibor Turan.

 

Česká spoločnosť HC Lev by na zimnom štadióne v Poprade iba hosťovala, tamojší HK by určite v KHL nehral. Klub HC Lev by bol novým subjektom bez naviazanosti na súčasného extraligistu.

 

"My sme v diskusii zistili, že zápasy Kontinentálnej hokejovej ligy by boli zaujímavé pre našich fanúšikov a aj pre mesto a vlastne nielen pre Poprad, ale pre celé okolie a Slovensko. Samozrejme, bola by to aj motivácia pre súčasných extraligových hráčov či našich mladých hokejistov. Je to prestíž, keby sa u nás ukázali veľké hviezdy slovenského, českého alebo ruského hokeja, ktoré v KHL pôsobia. Došli sme k záveru, že by sme sa radi podieľali na niečom, čo je nielen atraktívne, ale má aj svoj športový význam a zmysel," dodal Tibor Turan.

 

Pôsobenie oboch klubov na jednom zimnom štadióne je podľa manažmentu HK Poprad možné, technické záležitosti sú obe strany schopné vyriešiť k vzájomnej spokojnosti. Činnosť extraligového klubu HK Poprad a ani mládežníckych družstiev by nebola ohrozená.

 

O účinkovaní HC Lev v KHL rozhodne v najbližších dňoch vedenie súťaže na čele s prezidentom Alexandrom Medvedevom, ktorý má v tomto smere rozhodujúce slovo.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy