Müller, Dos Santos a Ayew kandidátmi na mladú hviezdu
JOHANNESBURG - O cenu pre najlepšieho mladého hráča majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike sa uchádzajú nemecký záložník Thomas Müller, Ghančan André Ayew a Mexičan Giovanni Dos Santos. Toto trio vybrala technická komisia Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA. Víťaz bude oznámený rovnako ako najlepší hráč turnaja v pondelok.
Najväčším favoritom je Müller, ktorý je zatiaľ najproduktívnejším hráčom šampionátu, keď štyri nemecké góly sám strelil a na ďalšie tri prihral. Môže sa stať druhým Nemcom za sebou, ktorý by toto ocenenie získal. Na minulom turnaji bol najväčšou mladou hviezdou majstrovstiev zvolený Lukas Podolski.
"Müller sa okrem gólov tiež výrazne podieľal na nemeckom úspechu," komentoval nomináciu člen technickej komisie FIFA Christian Karembeu.
"Ayewa sme zvolili za jeho driblérské schopnosti a za to, ako zásoboval svojich spoluhráčov prihrávkami. Technické schopnosti zohrávali úlohu aj u Dos Santosa," dodal.
O cenu sa mohli uchádzať hráči narodení po 31. decembri 1988, ktorých sa na turnaji objavilo tridsaťpäť, medzi nimi aj Slováci Vladimír Weiss mladší a Miroslav Stoch.
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: SITA
- Zdroj: ČTK



































































































