Hantuchová v Standforde skončila už v 1. kole

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

STANFORD - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová (27) nestačila v pondelkovom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Bank of the West Classic v kalifornskom Stanforde (WTA Premier, dotácia 700 000 USD, tvrdý povrch vonku) na šiestu nasadenú Izraelčanku Šahar Peerovú a prehrala s ňou po setoch 6:0, 4:6, 3:6 za 117 minút.

Hantuchová, 25. v renkingu WTA Tour, napriek prehre zhodnotila zápas na svojom blogu na Twitteri pozitívne.

"Odohrala som veľmi dobrý prvý set. Výborne som podávala a dobre sa pohybovala. V druhom a treťom sete Šahar zlepšila svoju hru a napokon bol z toho veľmi dobrý zápas. Žiaľ, s lepším koncom pre moju súperku,"
uviedla Hantuchová.

Izraelčanka Peerová (16. v rebríčku WTA Tour), ktorá sa nedávno po dvoch rokoch spolupráce rozišla s trénerom Pablom Giacopellim, vyrovnala stav vzájomných stretnutí s Hantuchovou na 2:2. "Je to tenis, prehry k tomu patria. Niekedy nestačí ani dobrý výkon, musím čo najskôr zabudnúť a sústrediť sa na ďalšie zápasy," dodala na Twitteri D. Hantuchová.

Dvadsaťsedemročná popradská rodáčka Hantuchová sa so stanfordským turnajom už úplne rozlúčila, keďže v pondelok sa skončilo aj jej účinkovanie vo štvorhre, keď v 1. kole s jej deblovou partnerkou Yaninou Wickmayerovou z Belgicka prehrali s bielorusko-ruským párom Viktoria Azarenková, Maria Kirilenková 1:6, 5:7.