VIDEO Slovan si remízou so Zvezdou vybojoval postup!

Awal Isah a Mamadou BagayokoAwal Isah a Mamadou Bagayoko Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti slovenského vicemajstra ŠK Slovan Bratislava postúpili do play-off Európskej ligy UEFA, keď v odvetnom stretnutí 3. predkola remizovali so srbským mužstvom Crvena zvezda Belehrad 1:1.

Zverenci Jozefa Jankecha rýchlo viedli, keď si už v 2. min dal vlastný gól kapitán hostí Djordjevič. Belehradčania vyrovnali Kaduom v 73. min. V minulotýždňovom prvom dueli zvíťazili "belasí" na trávniku súpera 2:1 a zásluhou celkového skóre 3:2 idú do ďalšej fázy kontinentálneho pohára číslo dva. Súpera spoznajú už v piatok. Štvrtkový zápas na Pasienkoch poznačilo nečakané 48-minútové prerušenie, keď vo 4. min vypadla elektrická energia.

ŠK Slovan Bratislava (SR) - Crvena zvezda Belehrad (Srb.) 1:1 (1:0) - prvý zápas 2:1, do play-off EL UEFA 2010/2011 postúpil Slovan
Góly: 2. Djordjevič (vlastný) - 73. Kadu, ŽK: 19. Grendel, 20. Božič, 31. Sylvestr, 51. Had, 74. F. Kiss - 49. Milovanovič, 60. Isah, ČK: 57. Dosoudil - 57. Djordjevič (za vzájomné napadnutie), rozhodovali: Markus Strömbergsson - Mathias Klasenius, Daniel Wärnmark (všetci Švéd.)

Slovan: Putnocký - Jánošík, Saláta, Dosoudil, Had - Guédé, Božič (88. Kolčák) - Bagayoko, Grendel (68. F. Kiss), Ivana (76. M. Kuzma) - Sylvestr

Belehrad: Stamenkovič - Ninkov, Djordjevič, Vilotič, Tošič - Milovanovič (81. Subošič), Isah - Vešovič (62. Jeremič), Kadu, Koroman (88. Jevtič) - Trifunovič

Slovanisti mali vynikajúci vstup do stretnutia, keď sa už v 2. min ujali vedenia. Center Ivanu z priestoru ľavého krídla usmernil hlavičkou do vlastnej siete obranca Djordjevič. O dve minúty neskôr však zažili bratislavské Pasienky šok, keď výpadok elektrickej energie spôsobil 48-minútové prerušenie. Oba tímy i rozhodcovia sa počas neočakávanej prestávky pobrali do šatní. Po prerušení sa obe mužstvá niekoľko minút dostávali nazad do zápasového rytmu a urobili množstvo chýb. V 14. min na hranici pokutového územia pekne zakombinovali Sylvestr s Grendelom a následnú prudkú strelu Guédého len s námahou vyrazil hosťujúci gólman. V 18. min z priameho kopu z 30-metrovej vzdialenosti peknou technickou strelou vyskúšal Stamenkoviča v bránke hostí Božič. V 21. min odpovedali nebezpečným priamym kopom Belehradčania. Milovanovičov pokus smerujúci pod brvno vytlačil Putnocký efektným zákrokom na rohový kop.

V 23. min sa na osamoteného hosťujúceho Djordjeviča rútili Sylvestr s Grendelom. Prvý menovaný však svojou prihrávkou trafil len brániaceho stopéra. Rušných momentov neubúdalo. Už o dve minúty neskôr center Koromana odhlavičkoval Jánošík na hornú časť brvna vlastnej bránky. V 27. min potiahol loptu Guédé, ale na jeho prudký strieľaný center krížom cez pokutové územie nedočiahli Grendel ani Sylvestr. Brankár Putnocký zachránil Slovan od vyrovnania krásnym zákrokom v nadstavenom čase prvého dejstva, keď ukážkovou "robinzonádou" vyrazil prudkú strelu Koromana z otočky z 12 m. Počas celého prvého dejstva jednoznačne dominovali domáci, ale do kabín odchádzali len s jednogólovým náskokom.

Obraz hry sa zmenil po polčasovej prestávke: Hostia sa snažili útočiť a slovanisti sa sústredili viac na defenzívnu činnosť. V 57. min hlavný rozhodca vylúčil oboch kapitánov. Dosoudil a Djordjevič sa do seba pustili pred rozohratím rohového kopu Slovana v pokutovom území Crvenej zvezdy a obaja museli predčasne opustiť ihrisko. V 62. min sa lopta zatrepotala v slovanistickej sieti, Trifunovič však zakončoval z postavenia mimo hry a jeho radosť bola predčasná. V 70. min si na dlhý odkop Hada nabehol Sylvestr, ale v zakončení mu zabránil včasným vybehnutím hosťujúci brankár.

Belehradčania vyrovnali v 73. min, keď strelou po zemi spoza obrancu z hranice pokutového územia skóroval Kadu. V 81. min sa na bránku hostí valila trojica slovanistov. Bagayokovu prihrávku na "malé vápno" však zblokovala hosťujúca obrana. V nadstavenom čase ešte mohol strhnúť víťazstvo na stranu domácich Bagayoko, jeho pokusu po sólovom úniku cez polovicu ihriska však chýbali centimetre. Slovan napokon remizoval s CZ Belehrad 1:1 a postúpil do play-off EL UEFA 2010/2011.

• Zdroj: športky, SITA, youtube