Dunajská Streda doma nestačila na Senicu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

DUNAJSKÁ STREDA - Plný kotol hnal domácich od úvodu za vytúženými bodmi. Ich úvodný tlak však dlho nevydržal aj kvôli tomu, že hostia, najmä Kóňa, Diviš, Piroska a Smetana znamenali neustálu hrozbu pre Kissovu bránku. V 8. min vypálil tvrdo Helísek. Jeho strelu z dolného ľavého rohu však Bolek vyrazil.

Vzápätí na druhej strane Kóňa vysunul rýchlonohého Diviša, ktorý sám na ľavom krídle krížnou strelou minul bránku. V 20. min po Struhárovej chybe aktívny Piroska z 20 metrov namieril do brvna. Nasledovala rýchla kontra domácich na jej konci bol Gašparíkov center na zadnú žrď a Yavarzadeho efektné nožničky, no lopta letela nad bránu. Ďalšie minúty patrili hosťom. Piroskovu strelu však pozorný Kiss kryl a onedlho Kóňa z hranice šestnástky umiestnil strelu tesne vedľa. V 34. min sa hostia ujali vedenia. Diviš sa v súboji jeden na jedného proti Struhárovi pekne uvoľnil a zvnútra šestnástky oblúčikom prekonal Diviša 0:1.

Druhý polčas začali domácim tlakom, ktorý korunoval vyrovnávajúci gól v 51. min. Wijlaars fauloval v šestnástke Oberta a nariadenú penaltu Haršányi tvrdou strelou po ľavej ruke Boleka premenil. V 56. min mohli domácich vyhrávať po Obertovom prízemnom centri nikým nekrytý Yavarzadeh z päťky napálil do Boleka a odrazenú loptu poslala Gašparík do bočnej siete. V 65. min vysunul Haršányi Helíska, ktorý zbehol popri obrancovi, ale trafil len Boleka. V 70. min po ojedinelom útoku Senice vyhral Smatana hlavičkový súboj a Kóňa tvrdou strelou spoza šestnástky nechytateľne trafil ľavý dolný roh - 1:2. O štyri minúty bolo opäť vyrovnané Nikoličov jemný center na konci pekne kombinácie umiestnil hlavou k pravej žrdi Yavarzadeh. V 83. min nečakane udrelo na druhej strane. Po dlhom centri a chybe stredu domácej obrany voľný Strnad strelil tretí rozhodujúci gól hostí.

DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica 2:3 (0:1)
Góly: 34. Jaroslav Diviš, 74. Yavarzadeh - 51. Harsanyi (z 11 m), 70. Kóňa, 83. Strnad, ŽK: 21. Pavol Ďurica, 82. Yavarzadeh - 78. Merzič, 90.+Szegedi, rozhodovali: Hracho - Brendza, Jenčura, 3895 divákov

Dunajská Streda: D. Kiss - I. Obert (69. Matůš), Marcin, Struhár, Pavol Ďurica (46. Nikolič) - Helísek, Lénarth (67. Halimi), Hílek, Michal Gašparík - Yavarzadeh, Z. Harsányi

Senica: Bolek - Merzič, R. Pillár, J. Gajdošík, Lukšík - Strnad, Wijlaars - Jaroslav Diviš (83. Szegedi), T. Kóňa, Piroska (68. Martin Ďurica) - Smetana (74. Faldyna)

Mikuláš Radványi (tréner D. Stredy): "Som sklamaný z výsledku. Prvý polčas sme prespali, chýbal pohyb a súperovi sme prenechali priveľa priestoru. Obrana neexistovala počas celého zápasu. Do druhého polčasu sme vstúpili dobre, dostali sme súpera pod tlak. Pomohol nám vyrovnávajúci gól, po ktorom sme mali ďalšie šance, ale ak chceme vyhrať takého príležitosti musíme premeniť. Jediné pozitívum je, že sme dali góly, ale opakujem som sklamaný z prehry."

Stanislav Griga (tréner Senice): "Diváci videli veľmi zaujímavý hektický zápas. V prvom polčase sme mali viac hry a vytvorili si väčšie gólové príležitosti. Po prestávke sme začali zle, súper mal veľmi dobrý druhý polčas a my sme aj s trochou šťastia vyhrali. Cením si na mužstve, že aj za remízového stavu išlo za gólom."