Cibulková vypadla v Cincinnati hneď v 1. kole

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

CINCINNATI - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Western & Southern Financial Group Womens Open v Cincinnati v americkom Ohiu.

Slovenka v pondelkovom súboji 1. kola podľahla ukrajinskej súperke Aľone Bondarenkovej v troch setoch za 125 minút 6:3, 2:6, 3:6. V zápase dvoch nenasadených hráčok zverenkyňa Cibulková až sedemkrát neudržala svoje podanie. Za vystúpenie v 1. kole jej prináleží prémia 5400 dolárov a 1 bod do rebríčka.

V rozhodujúcom sete viedla slovenská hráčka 3:1, ale zaúradovali problémy so servisom a Bondarenková sériou piatich gemov získala set aj zápas.

Bol to len druhý súťažný duel Bondarenkovej po vyše mesačnej pauze, počas ktorej sa vydala za svojho trénera Nikolaja Diačoka a spolu boli dovolenkovať na Kréte. Bondarenková sa vo vzájomnej bilancii s Cibulkovou ujala vedenia 2:1.

Aľona Bondarenková (Ukr.) - Dominika Cibulková (SR) 3:6, 6:2, 6:3