VIDEO Argentína vyhrala v Írsku gólom Di Maríu

Angel Di Maria a Gonzalo HiguainAngel Di Maria a Gonzalo Higuain Zdroj: SITA

DUBLIN - Argentína začala novú éru bez Diega Maradonu víťazstvom 1:0 v Írsku. Albicelestes, ktorí na svetovom šampionáte v JAR zakopli vo štvrťfinále s Nemeckom 0:4, sa na novom štadióne Aviva v Dubline presadili vďaka prvopolčasovému gólu Angela Di Maríu.

Ten zaznamenal svoj druhý reprezentačný zásah, keď v 20. min úspešne preloboval írskeho brankára Shaya Givena, hoci celej situácii zrejme predchádzal ofsajd.

V argentínskej zostave sa objavilo osem hráčov zo základnej jedenástky zo zápasu s Nemeckom. V Argentíne si víťazstvo nad Írskom veľmi cenia, keďže chcú čo najskôr zabudnúť na nevydarené šampionátové štvrťfinále.

"Bolo dobré, že sme víťazstvom dali zabudnúť na posledný neúspech. Hrali sme pekný futbal, hráči pochopili, čo som po nich chcel. Najmä v prvom polčase predviedli hru, ktorá sa mi páčila. Stále je tu šanca na zlepšovanie. Ak by som mal hodnotiť, tak by som na stupnici od jedna do desať ocenil výkon známkou osem," povedal dočasný tréner Sergio Batista.

O novom kormidelníkovi Argentíny sa rozhodne najskôr v októbri, Batista je jedným z kandidátov. Mužstvo povedie aj v septembri v prípravnom zápase proti majstrom sveta zo Španielska.

Domáci Íri nastúpili oslabení na strategickom poste. Trénera Giovanniho Trapattoniho hospitalizovali v utorok v nemocnici a v stredu ho operovali. Írsky tím najmä v druhom polčase Juhoameričanov zatlačil a vytvoril si viaceré dobré príležitosti. Dôležité úlohy hrali Keith Fahey, Cillian Sheridan a Robbie Keane.

"Po zápase som telefonoval s Giovannim Trapattonim. Podľa neho bolo úžasné a neskutočné, čo tím urobil v druhej časti hry," uviedol asistent Marco Tardelli, ktorý mužstvo v tomto zápase viedol z lavičky. Írsko bude jedným zo súperov Slovenska v kvalifikácii o postup na ME 2012.

Írsko - Argentína 0:1 (0:1)
Gól: 21. Di María

• Zdroj: SITA, youtube