Slovan môže od septembra počítať so Slovincom Pečnikom
Andrej Pečnik Zdroj: internet BRATISLAVA - Slovinský futbalový reprezentant Andrej Pečnik (28) by si mal od septembra obliekať dres ŠK Slovan Bratislava, v ktorom už niekoľko týždňov trénuje. Funkcionári belasých totiž využili platné predpisy Európskej futbalovej únie o dočasnej ročnej registrácii hráča, ktorému predchádzajúci zamestnávateľ bráni v činnosti, a s Pečnikom sa chcú dohodnúť na spolupráci do konca sezóny 2010/2011. Potvrdil to viceprezident Slovana pre športovú oblasť Petr Kašpar.
"Chceme s ním uzavrieť dočasnú zmluvu na celý ročník Corgoň ligy, teda do konca mája 2011, s možnou opciou na ďalší rok," uviedol Petr Kašpar.
Slovanu sa tak až po dlhšom čase podarilo vybaviť jeho prestup z rumunského druholigového klubu FC Politehnica Iasi, ktorého je Slovinec stále kmeňovým hráčom.
"Usilovali sme sa získať ho do mužstva ešte pred 4. predkolom Európskej ligy UEFA, ale z rôznych príčin nám to nevyšlo. Škoda toho, lebo skúsený hráč by mohol byť dobrou alternatívou na ľavú stranu, ktorú potrebujeme posilniť. Navyše, tréner Jankech už po prvom zápase 4. predkola so Stuttgartom otvorene hovoril o úzkom kádri, s ktorým v súčasnosti pracuje," konštatoval Petr Kašpar a pokračoval: "Pečnik má v Rumunsku stále platnú zmluvu, hoci mu klub nevypláca financie podľa podpísaného kontraktu. Tento prípad už rieši UEFA a od jej predstaviteľov máme prísľub, že 3. septembra uvoľnia pre nás jeho doklady. Chcú mu umožniť, aby mohol v rámci spomínanej dočasnej ročnej registrácie v našom klube pôsobiť."
- Autor: © Zoznam/
- FOTO: Internet
- Zdroj: SITA


































































































