VIDEO Prestrelka v Leverkusene, padlo 9 gólov

Víťazná radosť hráčov MönchengladbachuVíťazná radosť hráčov Mönchengladbachu Zdroj: SITA

BERLÍN - V prvom nedeľňajšom zápase 2. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy videlo 30 210 fanúšikov na štadióne BayArena gólovú prestrelku. Hráči domáceho Leverkusenu podľahli Borussii Mönchengladbach vysoko 3:6.

Leverkusen dokázal s hosťami držať krok do 40. minúty, odvtedy sa do konca prvého dejstva hostia presadili dvakrát. V 56. min pridal štvrtý gól Borussie Juan Arango, na ktorý dokázal o dve minúty odpovedať z pokutového kopu Arturo Vidal. Hostia potom vsietili ešte dva presné zásahy na 2:6. Leverkusen už len znížil na konečných 3:6 zásluhou útočníka Stefana Kiesslinga.

Futbalisti VfB Stuttgart pokračujú v hernej mizérii po tom, čo prehrali v nedeľňajšom stretnutí 2. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy na domácom ihrisku s Borussiou Dortmund 1:3. Premožitelia Slovana Bratislava v play-off Európskej ligy UEFA prehrávali po prvom polčase už rozdielom triedy, no skóre v druhom polčase upravil na konečných 1:3 nemecký reprezentant Cacau.

Bayer 04 Leverkusen - Borussia Mönchengladbach 3:6 (1:3)

Góly: 24. Derdiyok, 58. Vidal (z 11 m), 70. Kiessling - 20. a 44. Herrmann, 40. Brouwers, 56. Arango, 60. Idrissou, 69. Reus, 30 210 divákov

VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 1:3 (0:3)
Góly: 69. Cacau - 5. Boulahrouz (vlastný), 26. Barrios, 37. Götze, divákov

• Zdroj: SITA, goalsarena.com