Štyvar skončil v Bristol City, hľadá si nový klub

Peter Štyvar
Peter Štyvar

BRISTOL - Anglický futbalový klub druhej najvyššej súťaže FC Bristol City vo štvrtok informoval o predčasnom ukončení spolupráce so slovenským útočníkom Petrom Štyvarom (30). Tento krok je výsledkom vzájomnej dohody.

Rodák z Rožňavy mal s "The Robins" zmluvu až do leta 2011. "City môže potvrdiť ukončenie zmluvy Petra Štyvara s okamžitým účinkom. Klub chce slovenskému útočníkovi popriať veľa šťastia v jeho ďalšej kariére," konštatuje sa na oficiálnej internetovej stránke Bristolu.

 

"Túto informáciu môžem potvrdiť, Peter definitívne skončil svoje účinkovanie v tomto anglickom klube k 31. augustu 2010. Všetky náležitosti máme písomne zdokumentované. Rokovalo sa veľmi korektne, obidve zainteresované strany, Štyvar i predstavitelia Bristolu City, sú spokojné so závermi rozhovorov," uviedol v piatok licenčný agent SFZ a hráčov zástupca Vladimír Varga.

 

Skúsený zakončovateľ hosťoval na jar v Spartaku Trnava a potom dočasne trénoval s MFK Ružomberok. Na Slovensku v minulosti pôsobil v Lokomotíve Košice, Podbrezovej, Trenčíne a Žiline, v zahraničí v českých Tepliciach, Chomutove, Prostějove a Ústí nad Labem. Na Silvestra 2008 zamieril za 775 000 eur spod Dubňa do Bristolu a odtiaľ v máji 2009 na ročné hosťovanie do gréckeho tímu Škoda Xanthi, kde však nedostal veľa príležitostí.

 

O tom, kde bude Peter Štyvar pokračovať v aktívnej futbalovej kariére, zatiaľ nie je rozhodnuté. "Múdrejší budeme na budúci týždeň. Až na nejaké výnimky sa uzavrel letný prestupový termín. Možnosti transferu už nie sú teraz jednoduché, napriek tomu v Petrovom prípade existujú nejaké alternatívy. Dôležité však je, aby sme sa neunáhlili v rozhodnutí. Momentálne zvažujeme, či bude výhodnejšie individuálne trénovať a pokúsiť sa získať dobrý angažmán trebárs od 1. januára 2011, alebo radšej byť na jeseň v zápasovom zaťažení v ´slabšom´ klube. Peter je dobrý futbalista a má na to, aby na trávniku ešte čosi kvalitné predviedol. Verím, že sa napokon rozhodneme správne," doplnil licenčný manažér Vladimír Varga na margo útočníka, ktorý má na konte aj dva štarty za A-mužstvo SR. Minulý rok vo februári mu dal tréner Vladimír Weiss príležitosť na turnaji štyroch krajín na Cypre.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA