Zvolen zdolal Slovan rozdielom triedy

Michal JuraškoMichal Juraško Zdroj: SITA

ZVOLEN - Úvod zápasu patril hosťujúcemu tím, ktorý mal aktivitu na hokejkách, ale nevedel sa gólovo presadiť. V dobrej šanci sa ocitol v 6. min Vaic, ale brankára Škrečka neprekonal. Až v polovici prvej dvadsaťminútovky Zvolen ožil, vyrovnal hru, nevyužil však presilovku.

Kontrovať mohol na opačnej strane Róbert Huna v 19. min, keď strieľal z medzikružia. Zvolenčania mohli otvoriť skóre v 20. min, no L. Čierny trafil v presilovke puk do žŕdky. Po prestávke sa Zvolenčania opäť nevedeli presadiť v početnej výhode. Skúšali to Michal Chovan aj L. Čierny. V 29. min v prečíslení Vosátko hľadal Leskovjanského pred odkrytou bránkou Slovana, ale zvolenský útočník netrafil puk. Hostia hrali prvú presilovku až v druhej polovici zápasu a domáci Otčenáš takmer tečoval puk do odkrytej časti vlastnej svätyne. Gólu sa napokon diváci dočkali v 38. min, keď si do medzikružia nakorčuľoval Chovan a jeho strelu Pucher tečoval za chrbát Konráda.

V tretej tretine už jasne dominoval Zvolen, keď sa výraznejšie presadil strelecky. Najprv však Slovan mohol vyrovnať, ale po prihrávke Vaica, Hujsa netrafil puk pred odkrytou zvolenskou bránkou. V 45. min sa opäť tešili domáci, keď sa Kovář v strednom pásme dostal k puku, prešiel cez modrú a z pravej strany tvrdo zakončil - 2:0. V 48. min sa Zvolen presadil v presilovke piatich proti trom, už po 12 sekundách vystrelil od modrej čiary Hranáč a domáci išli do trojgólového vedenia. Potom sa začal hrať otvorený hokej, ale pribudlo aj tvrdosti. Zranil sa Ďaloga v súboji s Nedorostom.

Zvolenčania opäť vyťažili z presilovky piatich proti trom, tentoraz v 56. min sa už po 10 sekundách skončila gólom excelentná akcia po osi Bokroš - Kovář Juraj Faith. V závere sa porúčal z ľadu s vyšším trestom domáci Leskovjanský za faul na Frühaufa, no hostia v presilovke neuspeli.

HKm Zvolen - HC Slovan Bratislava 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Gól: 38. P. Pucher (Michal Chovan), 45. Kovář (Marek Haščák, Juraj Faith), 48. Hranáč (Juraj Faith, T. Bokroš), 56. Juraj Faith (Kovář, T. Bokroš)
Vylúčení: 2:8 na 2 min, navyše: 58. Leskovjanský (Zvolen) na 5+DKZ za pichanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Stano, Štefik, 2401 divákov

Zvolen: Škrečko - L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Hranáč, J. Valach, Hraško, Vosátko, Ďaloga - P. Barinka, P. Pucher, Michal Chovan - Kovář, Marek Haščák, Juraj Faith - V. Baláž, Otčenáš, Škoda - Leskovjanský, M. Jurík, L. Jurík

Slovan: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Štajnoch, Frühauf, Jendek, Turunen - Vaic, Hujsa, Demel - Róbert Huna, Kapuš, Richard Huna - Bakoš, D. Skokan, A. Nedorost

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "V prvom rade by som sa rád poďakoval divákom, ktorí nám vytvorili dobrú kulisu. Musím hráčov pochváliť, pretože sme podali oduševnený výkon. Myslím si, že nasadenie hráčov bolo od prvej až do poslednej minúty. Dnes nám vyšli presilovky, ktoré rozhodli o našom víťazstve. Samozrejme, Slovan hral veľmi dobre a disciplinovane, držal sa veľmi dobre. My sme stavilii na tlak, ktorý potom vyústil v nejakú chybičku. Oni ju spravili a my sme ju využili. Trpezlivosť a organizácia hry nám dnes zabezpečila tri body."

Pavel Hynek (tréner Slovana): "Gratulujem domácim k víťazstvu. Myslím si, že sme prvú tretinu odohrali solídne. Niekoľkokrát sme dokázali súpera prečísliť. V druhej tretine nás súper začal dostávať pod tlak, boli tam nejaké presilovky. V tretej tretine, keď sme sa snažili otvoriť hru, sme po hrubej chybe v strednom pásme inkasovali druhý gól, ktorý toto stretnutie zlomil. Tretí aj štvrtý gól sme dostali v oslabení. Fauly boli samozrejme zbytočné, musíme na tom popracovať."