Pecko po výhre nad Slovanom: Hráčom ďakujem!

Laco PeckoLaco Pecko Zdroj: SITA

PREŠOV - Futbalisti 1. FC Tatran Prešov čakali deväť kôl na prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne najvyššej slovenskej súťaže Corgoň ligy. "Zeleno-bieli" si prvýkrát mohli zakričať od radosti zo zisku troch bodov po sobotňajšom dueli 9. kola CL proti úradujúcemu vicemajstrovi ŠK Slovan Bratislava, ktorého pred vlastným publikom zdolali najtesnejším rozdielom 2:1.

O góly mužstva trénera Ladislava Pecka, ktorý v priebehu tohto ročníka nahradil na lavičke "koňarov" Romana Pivarníka, sa postarali v 20. min Ján Papaj a o 12 minút neskôr po centri toho istého hráča nepopulárnym vlastencom Kornel Saláta. Na strane hostí bol úspešný len Filip Kiss, ktorý v 11. min otváral skóre duelu. Prešovčania zostali napriek triumfu na poslednej priečke tabuľky so ziskom piatich bodov. "Myslím si, že toto víťazstvo nám určite pomôže dostať sa do hernej pohody a začneme získavať viac bodov. Som presvedčený, že toto mužstvo na to má. Aj napriek nepriaznivému stavu a prvému inkasovanému gólu ukázal náš tím morálnu silu a otočil výsledok. V druhom polčase sme aktívnym napádaním nepustili Slovan do tlaku a zároveň sme hrozili neustále z brejkov. Víťazstvo sme napokon udržali, hoci nás to stálo veľmi veľa síl, pretože Slovan má väčšiu hráčsku kvalitu ako my. Zápas sme však zvládli aj vďaka veľkému srdcu a odhodlaniu, za čo sa musím hráčom poďakovať," povedal po zápase šťastný tréner Pecko, pre ktorého to bol špecifický duel.

Celú svoju profesionálnu hráčsku kariéru totiž 42-ročný bývalý pravý bek strávil práve na Tehelnom poli, kde začal aj trénovať. Prvýkrát v histórii sa Pecko predstavil v súťažnom dueli proti „belasým“ a hneď si na svoje konto pripísal cenný úspech. Spokojný bol po stretnutí aj domáci kapitán Ján Papaj, autor jedného gólu, ktorý navyše svojím centrom "vyrobil" spomenutého Salátovho vlastenca. "Myslím si, že najmä v prvom polčase sme zahrali veľmi dobre. Konečne sme si mohli zakričať víťazný pozápasový pokrik, ktorý sme si naozaj vychutnali. Na tento moment sme čakali veľmi dlho a dúfam, že odteraz už budeme mať takýchto príležitostí viac," povedal pre www.1fctatran.sk rýchlonohý pravý stredopoliar, resp. obranca.

Okrem trénerského tandemu Ladislav Pecko - Vladimír Kinder mal sobotňajší duel špeciálny príchuť aj pre dvojicu Peter Petráš, Ľubomír Meszároš, ktorá v minulosti tiež pôsobila v Slovane. "Pre nás bolo prvoradé vyhrať, hoci pod vplyvom týchto argumentov bola ešte silnejšia motivácia. Môžem prezradiť, že pred zápasom sľúbil Ľubo Meszároš v kabíne kartón šampanského, ak zdoláme Slovan. Takže keď príde tá správna chvíľa a dovolí nám to tréner, Ľubo sa môže pochlapiť," dodal líder Prešovčanov Ján Papaj.