VIDEO Tri slovenské góly: Hološko, Hubočan a Hamšík

Tomáš Hubočan v akrobatickej pozíciiTomáš Hubočan v akrobatickej pozícii Zdroj: www.fc-zenit.ru

BRATISLAVA - V rámci úvodnej porcie 13 z 24 štvrtkových stretnutí 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy UEFA sa strelecky darilo slovenským futbalistom.

Stopér FC Liverpool Martin Škrtel sa musel uspokojiť s bezgólovou remízou svojho tímu v Utrechte. "The Reds" neboli v Holandsku lepším mužstvom a nezvíťazili už vo štvrtom súťažnom súboji v rade. Naposledy sa radovali práve v EL 16. septembra proti Steaue.

Za Spartu Praha bol vo štvrtok zo slovenského tandemu v jej kádri na trávniku pri prehre 0:3 s CSKA Moskva iba Juraj Kucka, zatiaľ čo Miloš Lačný ani nefiguroval na zápasovej súpiske.

Obranca Hubočan už v úvodnej minúte vydarenou tvrdou ranou z 25 m otváral skóre zápasu Zenit Petrohrad - AEK Atény. Favorizovaní domáci napokon zvíťazili 4:2 a figurujú s plným ziskom 6 bodov na čele tabuľky G-skupiny.

Kapitán reprezentácie Marek Hamšík prišiel v Bukurešti v dueli so Steauou na trávnik v 58. min a presným zásahom zo 73. min dostal Neapol v presilovke do kontaktu na 2:3. SSC napokon v 8. min nadstaveného času zásluhou Uruguajčana Edinsona Cavaniho vydoloval remízu 3:3, hoci po osemnástich minútach prehrával hrozivo 0:3. Steaue sa teda ani na 12. pokus v kontinentálnych pohárových súpereniach nepodarilo dosiahnuť premiérový triumf proti tímu z Apeninského polostrova (bilancia 0-3-9), ale aspoň si konečne otvorila strelecký účet.

Útočník Besiktasu Istanbul Filip Hološko vo Viedni vystriedal v 32. min Portugalčana Ricarda Quaresmu a v 55. min už po štyroch minútach odpovedal na vedúci gól Rapidu, čím nasmeroval turecký tím k dokonalému obratu na konečných 2:1 z jeho pohľadu.

F-skupina:

CSKA Moskva (Rus.) - AC Sparta Praha (ČR) 3:0 (0:0)
Góly: 72. a 86. Doumbia, 84. Mark González (z pok. kopu), rozhodoval: Tommy Skjerven (Nór.)
Juraj Kucka odohral celý zápas, Miloš Lačný (obaja Sparta) nebol ani na lavičke náhradníkov.

US Palermo (Tal.) - FC Lausanne-Sport (Švajč.) 1:0 (0:0)
Gól: 79. Migliaccio, rozhodoval: Hannes Kaasik (Est.)

G-skupina:

HNK Hajduk Split (Chorv.) - Anderlecht Brusel (Belg.) 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ Vukušič, rozhodoval: Bülent Yildirim (Tur.)

Zenit Petrohrad (Rus.) - AEK Atény (Gréc.) 4:2 (3:1)
Góly: 43. a 57. Lazovič (prvý z pok. kopu), 1. HUBOČAN, 13. Bruno Alves - 37. Liberopoulos, 83. Kafes (z pok. kopu), ČK: 41. Nasuti (AEK), rozhodoval: Milorad Mažič (Srb.)

H-skupina:

OB Odense (Dán.) - VfB Stuttgart (Nem.) 1:2 (0:0)
Góly: 78. A. Johansson - 72. Kuzmanovič, 86. Harnik, rozhodoval: Alexandru Deaconu (Rum.)

Young Boys Bern (Švajč.) - Getafe CF (Šp.) 2:0 (1:0)
Góly: 11. a 64. D. Degen, rozhodoval: Robert Malek (Poľ.)

I-skupina:

Metalist Charkov (Ukr.) - PSV Eindhoven (Hol.) 0:2 (0:2)
Góly: 27. Dzsudzsák (z pok. kopu), 30. M. Berg, ČK: 26. Villagra (Charkov), rozhodoval: Tony Chapron (Fr.)

Sampdoria Janov (Tal.) - DVSC Debrecín (Maď.) 1:0 (1:0)
Gól: 18. Pazzini (z pok. kopu) , rozhodoval: Libor Kovařík (ČR)

J-skupina:

Borussia Dortmund (Nem.) - FC Sevilla (Šp.) 0:1 (0:1)
Gól: 45.+ Cigarini, ČK: 49. Schmelzer (Dortmund) po druhej ŽK, rozhodoval: Mike Dean (Angl.)

Paríž St. Germain (Fr.) - Karpaty Ľvov (Ukr.) 2:0 (2:0)
Góly: 4. Jallet, 20. Nené, rozhodoval: Marijo Strahonja (Chorv.)

K-skupina:

FC Utrecht (Hol.) - FC Liverpool (Angl.) 0:0
Rozhodoval: Duarte Gomes (Portug.)
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas.

Steaua Bukurešť (Rum.) - SSC Neapol (Tal.) 3:3 (3:1)
Góly: 3. Cribari (vlastný), 11. Tanase, 18. Kapetanos - 44. Vitale, 73. HAMŠÍK, 90.+ Cavani, ČK: 31. Kapetanos (Steaua), rozhodoval: Marcin Borski (Poľ.)
Marek Hamšík (Neapol) nastúpil v 58. min a strelil gól.