VIDEO Slovan prehral v Dunajskej Strede

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

DUNAJSKÁ STREDA - V mĺkvej atmosfére prázdnych tribún sa hral živý futbal. Slovan mal miernu prevahu, ale domáci hrozili rýchlymi kontrami. V 7. min Halimiho center podbehol Putnocký, ale Dobrotka nepustil Matůša do zakončenia.

V 15. min mal gól na hlave Saláta, ktorého pokus po Žofčákovom rohu letel tesne nad brvno. Vzápätí Grendelovu štipľavú strelu spred šestnástky skrotil Kováč. V 19. min to z diaľky skúšal Guédé, jeho tvrdá strela do stredu opäť našla pripraveného Kováča. V 24. min zahrával roh domáci Gašparík, delovku Hrabáča spoza šestnástky vyrazil Putnocký spod brvna. Následný roh tesne minul Struhár. V 27. min Helísek unikol po pravom krídle a jeho strelu z ostrého uhla vytlačil gólman Slovana na roh. V 37. min stečovala domáca obrana Grendelov pokus o milimetre nad brvno. Tesne pred odchodom do kabín vnikol do pokutového územia DAC Guédé, no tvrdou prízemnou strelou nenamieril presne.

V druhom polčase sa hralo viac na polovici domácich, ale častejšie "horelo" pred bránkou Slovana po nebezpečných protiútokoch DAC. Vo svojom živle bol najmä Gašparík. Po jeho úniku nedočiahol na loptu Matůš a ani voľný Helísek. Slovan sa ujal vedenia v 64. min. Božičovu prízemnú strelu Kováč neudržal, na vyrazenú loptu vyštartoval Šebo, stiahol ho však Struhár a nariadenú penaltu s istotou premenil Halenár. O päť minút bolo vyrovnané, keď Gašparíkov roh nadvihol Struhár a nabiehajúci Hrabáč hlavičkou prekonal Putnockého - 1:1. Na druhej strane strela Halenára lízala brvno a vzápätí sa vyznamenal Kováč, ktorý najskôr vychytal Žofčáka a následne zmaril aj Kissovu dorážku.

V 78. min mohli ísť domáci do vedenia, ale Matůš z päťky prekopol bránku. O dve minúty sa pekne uvoľnil Grendel, ale jeho strelu smerujúcu do dunejskostredskej svätyne Bagayoko v snahe dokopnúť loptu za čiaru nepochopiteľne poslal vedľa. V 84. min vrátil center Matůš hlavou nabiehajúcemu Gašparíkovi, ktorý spoza šestnástky pravačkou prestrelil hosťujúceho gólmana - 2:1. V 88. min mohol hostí definitívne doraziť Halimi, ale Gašparíkov center úplne voľný v šestnástke poslal nad. V závere skúšal vyrovnať Halenár a v nadstavenom čase mal gól na kopačke Šebo.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:0)
Góly: 69. Hrabáč, 84. Michal Gašparík - 64. Halenár (z 11 m), ŽK: 25. Matůš, 58. Halimi, 64. Struhár, 73. Z. Harsányi - 29. Grendel, 33. F. Kiss, 78. Božič, rozhodovali: Kráľovič - Brendza, Benko, hralo sa bez divákov

Dunajská Streda: P. Kováč - Boya, Struhár, Hrabáč, R. Konečný (70. I. Obert) - Helísek, Hílek, Halimi (90. Marcin), Michal Gašparík - Matůš, Z. Harsányi (79. M. Filo ml.)

Slovan:
Putnocký - Božič (86. Štepanovský), Dobrotka, Saláta, Bagayoko - Guédé - Grendel, F. Kiss (76. Králík), Žofčák (76. Had) - Šebo, Halenár

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): "Som veľmi spokojný a hrdý na svojich hráčov. Napriek udalostiam počas celého týždňa, ktoré vplývali na našu koncentráciu a prípravu, sme odohrali dobrý zápas, veď Slovan je sám osebe motiváciou. Hostia mali síce viac z hry, ale my sme viedli nebezpečné kontry. Som rád, že sme dokázali skórovať zo štandardnej situácie. Dokázali sme, že nás už nikto nemôže podceniť. Víťazstvo venujem svojmu bývalému zverencovi Dávidovi Kosárovi, ktorý tragicky zahynul minulý týždeň."

Jozef Jankech (tréner Slovana): "Zápas sa mi hodnotí zle. Nedokázali sme zopakovať výkony z predchádzajúcich zápasov. Hrali sme vlažne, niektorí hráči súpera podcenili a z ich výkonu som sklamaný. Predovšetkým v druhej časti prvého polčasu sme nechali súpera hrať a hoci v závere sme mali prevahu, šance sme si nevytvorili. V druhom dejstve to bolo lepšie, aj sme dali gól, ale po našej veľkej chybe sme o náskok rýchlo prišli."