Cibulkovú vyradila v Pekingu kvalifikantka Sevastovová

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

PEKING - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do osemfinále dvojhry na turnaji WTA Tour China Open v Pekingu a od budúceho týždňa sa nestane slovenskou jednotkou. Cibulková podľahla v súboji 2. kola lotyšskej kvalifikantke Anastasii Sevastovovej za 94 minút 6:2, 1:6, 2:6

V rebríčku WTA Tour zostane 5 bodov za súčasnou najvyššie postavenou slovenskou hráčkou Danielou Hantuchovou. Cibulková by sa v prípade víťazstva a postupu do osemfinále stala líderkou slovenského renkingu prvýkrát od 31. januára 2010. Turnaj v Pekingu opustí s prémiou 19 950 dolárov a ziskom 80 bodov do renkingu.

"V prvom sete som hrala veľmi dobre, Rýchlou hrou som ju držala na dištanc, robila som si superbody z forhendu a mala hru vo svojej réžii. V druhom sete som ešte mala za stavu 1:1 dva brejkbaly, ktoré som však nepremenila a tam sa to začalo otáčať. Začala som trošku panikáriť. Súperka potom začala viac riskovať, lepšie returnovala aj podávala a napokon to celé otočila vo svoj prospech. Celkovo súperka dnes bola , lenže je som neudržala herný ´level´ z prvého setu. Ak by sa mi to podarilo, možno by som vyhrala aj 6:2, 6:2. Škoda tej prehry, nečakala som to po úspechu v 1. kole nad Wickmayerovou. Aj z prehry sa však musím poučiť," povedala Dominika Cibulková.

"Pred zápasom som vedela, že Sevastovová je nepríjemná súperka, ktorá vie zdolať aj veľké hráčky a nezľakne sa len tak víťazstva. Občas sme spolu v minulosti trénovali, myslím si, že minulú zimu ešte a dobre som teda vedela, proti komu nastupujem," podotkla Cibulková a k téme, že nevyužila šancu stať sa slovenskou jednotkou dodala: "Toto sú veci, nad ktorými sa snažím neuvažovať počas zápasu. Jasné, že každý sa chce stať jednotkou vo svojej krajine. Ak by sme však boli s Danielou obe v najlepšej desiatke, asi by nám bolo jedno, ktorá je prvá a ktorá zase druhá."

Sevastovová si v čínskej metropole pripísala spolu s kvalifikačným ťažením už štvrtý víťazný zápas a v súboji o postup do štvrťfinále bude jej súperkou Ruska Naďa Petrovová nasadená ako trinásta.

Anastasija Sevastovová (Lot.) - Dominika Cibulková (SR) 2:6, 6:1, 6:2

Timea Bacsinszká (Švajč.) - Viktoria Azarenková (8-Biel.) 4:6, 3:2 - skreč, Azarenková vzdala